Великобританія почала антимонопольне розслідування щодо Apple
В Британії, як і в ЄС, вважають, що заборона на використання сторонніх платіжних систем в додатках може обмежувати конкуренцію

Британський регулятор Великобританії в четвер, 4 березня, розпочав антимонопольне розслідування відносно Apple. Як повідомляє CNBC, Управління з конкуренції і ринків (CMA) заявило, що розслідує скарги розробників програмного забезпечення на App Store.
Мова йде про те, що Apple дозволяє розробникам випускати додатки для iPhone і iPad тільки через платформу смартфонів iOS. У компанії є суворий процес затвердження додатків для iOS, і вона зіткнулася з критикою з приводу комісії до 30%, яку вона стягує за транзакції усередині додатків.
«Мільйони з нас використовують програми кожен день, щоб дізнатися погоду, пограти в ігри або замовити їжу на винос», – сказав Андреа Коселлі, виконавчий директор CMA.
«Скарги на те, що Apple використовує своє становище на ринку для встановлення умов, які є несправедливими або можуть обмежувати конкуренцію і вибір, що може привести до втрат клієнтів при купівлі та використанні додатків, – вимагають ретельного вивчення», – наголосив він.
Акції Apple впали на 0,5% на премаркеті в четвер.
Розслідування в Британії розпочалось услід за аналогічним у ЄС. Торік Єврокомісія почала антимонопольне розслідування правил App Store і мобільного гаманця Apple Pay. CMA заявило, що продовжить тісну координацію з ЄС та іншими регулюючими органами, попри те, що Великобританія офіційно вийшла з блоку минулого року.
Особливо активним критиком Apple є розробник популярної відеогри Fortnite, компанія Epic Games. Вона стверджує, що правила виробника iPhone в App Store є анти конкурентними. Особливо Epic обурює 30% -а комісія, яку Apple стягує з розробників на покупки в додатках.
Минулого місяця Epic подала антимонопольний позов проти Apple в ЄС. Компанія подала аналогічні позови до регулюючих органів США, Австралії та Великобританії.
Нагадаємо: боротьба Epic з Apple почалася після того, як вона випустила оновлену версію Fortnite, яка дозволила гравцям обходити платіжну систему Apple для покупки цифрових товарів. Згодом Apple видалила гру зі списку, і через кілька годин компанія Epic подала в суд. Компанія Epic також подала в суд на Google після того, як видалила версію Fortnite для Android.
Spotify і Match Group також скаржилися на політику Apple.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].