Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Великобританія почала антимонопольне розслідування щодо Apple

Великобританія почала антимонопольне розслідування щодо Apple

В Британії, як і в ЄС, вважають, що заборона на використання сторонніх платіжних систем в додатках може обмежувати конкуренцію

Великобританія почала антимонопольне розслідування щодо Apple
фото www.flickr.com/photos/jayz85/5534167353

Британський регулятор Великобританії в четвер, 4 березня, розпочав антимонопольне розслідування відносно Apple. Як повідомляє CNBC, Управління з конкуренції і ринків (CMA) заявило, що розслідує скарги розробників програмного забезпечення на App Store.

Мова йде про те, що Apple дозволяє розробникам випускати додатки для iPhone і iPad тільки через платформу смартфонів iOS. У компанії є суворий процес затвердження додатків для iOS, і вона зіткнулася з критикою з приводу комісії до 30%, яку вона стягує за транзакції усередині додатків.

«Мільйони з нас використовують програми кожен день, щоб дізнатися погоду, пограти в ігри або замовити їжу на винос», – сказав Андреа Коселлі, виконавчий директор CMA.

«Скарги на те, що Apple використовує своє становище на ринку для встановлення умов, які є несправедливими або можуть обмежувати конкуренцію і вибір, що може привести до втрат клієнтів при купівлі та використанні додатків, – вимагають ретельного вивчення», – наголосив він.

Акції Apple впали на 0,5% на премаркеті в четвер.

Розслідування в Британії розпочалось услід за аналогічним у ЄС. Торік Єврокомісія почала антимонопольне розслідування правил App Store і мобільного гаманця Apple Pay. CMA заявило, що продовжить тісну координацію з ЄС та іншими регулюючими органами, попри те, що Великобританія офіційно вийшла з блоку минулого року.

Особливо активним критиком Apple є розробник популярної відеогри Fortnite, компанія Epic Games. Вона стверджує, що правила виробника iPhone в App Store є анти конкурентними. Особливо Epic обурює 30% -а комісія, яку Apple стягує з розробників на покупки в додатках.

Минулого місяця Epic подала антимонопольний позов проти Apple в ЄС. Компанія подала аналогічні позови до регулюючих органів США, Австралії та Великобританії.

Нагадаємо: боротьба Epic з Apple почалася після того, як вона випустила оновлену версію Fortnite, яка дозволила гравцям обходити платіжну систему Apple для покупки цифрових товарів. Згодом Apple видалила гру зі списку, і через кілька годин компанія Epic подала в суд. Компанія Epic також подала в суд на Google після того, як видалила версію Fortnite для Android.

Spotify і Match Group також скаржилися на політику Apple.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті