Заяви рішучі, а дії – ні: республіканці закликали Блінкена до нових санкцій проти «Північного потоку – 2»
П'ять республіканців направили листа держсекретареві США, звинувативши адміністрацію Байдена в непослідовності і бажанні підіграти Німеччині

П'ять республіканців у Палаті представників Конгресу США звернулися із листом до держсекретаря Ентоні Блінкена, в якому висловили стурбованість тим, яким чином реалізуються плани адміністрації президента Джо Байдена щодо застосування обов'язкових санкцій по «Північному потоку – 2», передбачених законом «Про захист енергетичної безпеки Європи» (Protecting European Energy Security Act, PEESA).
Як повідомляє DW, в листі також міститься прохання прояснити, чому відносно цілого ряду юридичних осіб, які, за наявними відомостями, здійснюють дії, що підпадають під американські санкції діяльність в рамках проекту будівництва газопроводу, досі не застосовані обмежувальні заходи.
Підписи під документом поставили старший республіканець комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США Майкл Мак-Кол (від штату Техас), лідер республіканської меншості в нижній палаті законодавчого органу Кевін Маккарті (від штату Каліфорнія), Адам Кінцінгер (республіканець, від штату Іллінойс), Брайан Фитцпатрик (республіканець, від штату Пенсільванія) і Август Пфлюгер (республіканець, від штату Техас).
Законодавці звинуватили адміністрацію Байдена в непослідовності.
«Ми глибоко стурбовані тим, що рішучі заяви адміністрації, спрямовані проти проекту газопроводу, не супроводжуються настільки ж рішучими діями», – наголосили законодавці.
На їхнє переконання, ця непослідовність була виражена, зокрема, в застосуванні санкцій тільки до судна-трубоукладача «Фортуна» і його власника- компанії «КВТ-Рус», які міністерство фінансів США 22 лютого включило до списку санкцій в рамках закону «Про захист енергетичної безпеки Європи».
«З огляду на скорочення (тимчасового – ред.) «вікна» до завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2», ми закликаємо вас представити в Конгрес нові санкції, як тільки з'явиться необхідна для цього інформація, а не чекати до 17 травня, коли закінчується поточний 90-денний звітний період, і наступний обов'язковий доповідь повинен бути представлений Конгресу», – підкреслюється в заяві.
«Ми побоюємося, що це невідповідність слів і справ» нової адміністрації може бути пояснено тільки бажанням залишити місце для домовленостей з Німеччиною, відзначили законодавці.
Нагадаємо: оператор проєкту Nord Stream 2 оприлюднив прогноз, що будівництво газопроводу «Північний потік – 2» планується завершити до кінця вересня 2021 року. Днями до російського трубоукладального судна «Фортуна» приєдналось ще одне – «Академік Черський», який здатен прискорити процес.
Як повідомлялось, адміністрація Байдена у звіті Конгресу від 19 лютого також вказала тільки на введення санкцій щодо «Північного потоку-2» – проти «Фортуни» і його власника компанії «KВТ-Рус». Критики заявили, що рішення щодо «Фортуни» і «КВТ-Рус» було неадекватним, тому що ці два підприємства вже піддалися санкціям, і є інші російські активи, які повинні понести покарання.
До адміністрації Байдена неодноразово зверталися із закликом посилити санкції, щоб охопити широке коло компаній, що беруть участь в будівництві «Північного потоку – 2», включаючи сервісні компанії, страховиків та сертифікаційні компанії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].