Британські спецслужби обмежать використання китайських технологій «розумних міст»
Подібні технології можуть використовуватися Пекіном для шпигунства, вважають вони

Британські спецслужби наполягають на введенні додаткових обмежень на використання в країні китайських інфокомунікаційних технологій для розвитку концепції «розумного міста». Про це повідомляє Financial Times, на яку посилається Коммерсант.
У Національному центрі кібербезпеки Великобританії і служби контррозвідки MI5 вважають, що подібні технології можуть використовуватися Пекіном для шпигунства, стеження або збору важливих даних.
Технологія «розумне місто» – інтеграція різноманітних інформаційних та комунікаційних технологій, включаючи інтернет речей, для управління міською інфраструктурою: транспортом, системами ЖКГ, безпеки, охорони здоров'я, освіти тощо. Подібні системи широко використовуються в китайських містах, включаючи Пекін, Шанхай і Гуанчжоу. Провідні постачальники таких систем – компанії Hikvision, Alibaba, Huawei.
Як повідомляє FT з посиланням на обізнані джерела, британські спецслужби добиваються жорстких обмежень, в тому числі законодавчих, щоб конкретні компанії не могли постачати технології «розумного міста» і обладнання й забезпечувати його роботу від імені місцевих органів управління.
Одна з головних небезпек, на думку спецслужб, полягає в неправомірному використанні особистих даних. Вони також побоюються, що китайська влада може змусити китайські компанії передати їм дані, зібрані в ході виконання контрактів у Великобританії.
Тим часом майже половина районів Лондона придбала і встановила системи спостереження, зроблені китайськими компаніями, включаючи Hikvision. А компанія Huawei бере участь в проектах «розумне місто» як постачальник обладнання та програмного забезпечення.
Нагадаємо, Toyota дала офіційний старт будівництву «розумного» міста в Японії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].