Норвезький уряд запланував збудувати в Північному морі вітряні електростанції потужністю 4,5 ГВт

Норвезький уряд запланував збудувати в Північному морі вітряні електростанції потужністю 4,5 ГВт

Це майже половина встановлених у Великобританії, яка є лідером в Європі за кількістю офшорних вітропарків, потужностей

Норвезький уряд запланував збудувати в Північному морі вітряні електростанції потужністю 4,5 ГВт
фото pixabay.com

У цьому році Норвегія просуватиме офшорну вітроенергетику в Північному морі, видавши перші ліцензії на розробку. Як повідомляє Reuters, це стимулюватиме відхід країни від нафти.

Попри те, що країна активно користується альтернативною енергетикою, вітропарки можуть допомогти нафтогазовій галузі, надавши успішну бізнес-модель для розвитку, йдеться в повідомленні агентства.

Норвезький уряд визначив два райони в Північному морі, в яких будуть побудовані вітряні електростанції потужністю 4,5 ГВт. Це майже половина встановлених в Великобританії потужностей. Лондон – є лідером в Європі за кількістю офшорних вітропарків.

Як очікується, перші турбіни перші турбіни будуть введені в експлуатацію до кінця десятиліття. Норвегія має намір з часом експортувати «зелену» енергію, вироблену вітряними фермами.

Хоча Норвегія не є членом ЄС, вона може багато чого зробити для розвитку вітроенергетики в регіоні. До 2030 року Брюссель планує побудувати 60 ГВт морських вітряних турбін. Наразі їх потужність становить 12 ГВт.

Норвегія виробляє найбільші обсяги нафти і природного газу в Європі. Зараз країна розглядає, як реформувати цю галузь в умовах екологічного попиту в усьому світі.

Норвезька нафтова компанія Equinor, а також інші європейські компанії в цьому секторі (Total, BP і Shell) вже оголосили про плани покладатися на відновлювані джерела енергії для зниження своєї залежності від нафти. Часто акцент робиться на офшорні парки.

Нагадаємо: британська нафтогазова BP, німецький енергетичний концерн RWE і французька нафтовий гігант Total отримали право на будівництво шести вітропарків на території Великобританії. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло