США розірвали торговельні зв'язки з М'янмою до повернення її обраного уряду
У зв’язку із цим 17 млн інтернет-користувачів в країні, охопленій протестами, можуть втратити доступ до мережі

Уряд США розірвав торговельні зв'язки з М'янмою через два місяці після того, як військові країни влаштували переворот, поваливши президента країни, а також її фактичного лідера Аунг Сан Су Чжі.
Як повідомляє TechCrunch, у заяві торгового представника США Кетрін Тай вказано, що припинення торгівлі «набере чинності негайно» і залишиться в силі «до повернення демократично обраного уряду».
М'янма (також відома як Бірма) і США почали торгівлю у 2013 році після ослаблення санкцій США роком раніше після того, як на виборах партія Су Чжі здобула впевнену перемогу.
Видання зазначає, що призупинення торгівлі націлене на правлячу військову хунту, але є ризик того, що через це мільйони інтернет-користувачів по всій М'янмі залишаться без доступу до мережі. Між тим для протестувальників залишається життєво важливим залишатись в мережі після того, як військова хунта в середині лютого майже повністю відключила інтернет в країні. М'янма також заблокувала Facebook, Twitter і Instagram.
Річ у тому, що компанії, що працюють у США повинні дотримуватись санкцій, введених владою, інакше їм доведеться зіткнутись з серйозними фінансовими штрафами. Однак, за даними видання, «хмарні» компанії потрапляють в так звану «сіру» зону і по-різному інтерпретують правила.
Так, наприклад, у 2016 році Quartz повідомив, що користувачі інтернету в Сирії, Ірані та на Кубі, проти яких було введено торгові санкції США, не можуть отримати доступ до сайтів, розміщених на IBM, тому що хмарний хост в США заблокував доступ відвідувачів з цих країн до своїх послуг. Rackspace і Linode, два інших великих постачальники хмарних послуг, не блокують інтернет-трафік для користувачів в країнах, на які поширюється ембарго, а замість цього не дозволяють користувачам з цих країн підписуватися на їх сервіс.
У М'янмі близько 17 млн користувачів інтернету, що становить близько 30% всього населення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].