США розірвали торговельні зв'язки з М'янмою до повернення її обраного уряду

США розірвали торговельні зв'язки з М'янмою до повернення її обраного уряду

У зв’язку із цим 17 млн інтернет-користувачів в країні, охопленій протестами, можуть втратити доступ до мережі

США розірвали торговельні зв'язки з М'янмою до повернення її обраного уряду
фото twitter.com/Myanmar_Now_Eng

Уряд США розірвав торговельні зв'язки з М'янмою через два місяці після того, як військові країни влаштували переворот, поваливши президента країни, а також її фактичного лідера Аунг Сан Су Чжі.

Як повідомляє TechCrunch, у заяві торгового представника США Кетрін Тай вказано, що припинення торгівлі «набере чинності негайно» і залишиться в силі «до повернення демократично обраного уряду».

М'янма (також відома як Бірма) і США почали торгівлю у 2013 році після ослаблення санкцій США роком раніше після того, як на виборах партія Су Чжі здобула впевнену перемогу.

Видання зазначає, що призупинення торгівлі націлене на правлячу військову хунту, але є ризик того, що через це мільйони інтернет-користувачів по всій М'янмі залишаться без доступу до мережі. Між тим для протестувальників залишається життєво важливим залишатись в мережі після того, як військова хунта в середині лютого майже повністю відключила інтернет в країні. М'янма також заблокувала Facebook, Twitter і Instagram.

Річ у тому, що компанії, що працюють у США повинні дотримуватись санкцій, введених владою, інакше їм доведеться зіткнутись з серйозними фінансовими штрафами. Однак, за даними видання, «хмарні» компанії потрапляють в так звану «сіру» зону і по-різному інтерпретують правила.

Так, наприклад, у 2016 році Quartz повідомив, що користувачі інтернету в Сирії, Ірані та на Кубі, проти яких було введено торгові санкції США, не можуть отримати доступ до сайтів, розміщених на IBM, тому що хмарний хост в США заблокував доступ відвідувачів з цих країн до своїх послуг. Rackspace і Linode, два інших великих постачальники хмарних послуг, не блокують інтернет-трафік для користувачів в країнах, на які поширюється ембарго, а замість цього не дозволяють користувачам з цих країн підписуватися на їх сервіс.

У М'янмі близько 17 млн користувачів інтернету, що становить близько 30% всього населення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло