«Ощадбанк», ПриватБанк та «Райффайзен Банк Аваль» готові поступово знизити інтерчейндж
Вони пропонують знизити міжбанківську комісію до 0,9% за три роки

«Ощадбанк», ПриватБанк та «Райффайзен Банк Аваль», виступили зі спільною заявою щодо готовности поступово зменшити ставку інтерчейнджу (міжбанківської комісії). Звернення також підтримують Mastercard та Visa. Про це повідомляється у спільній заяві банків.
«Найбільші банки України, що працюють у сфері еквайрингу, підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні», – йдеться у заяві.
Зазначається, що банки готові звернутися до Антимонопольного комітету щодо оцінки плану зниження комісії інтерчейндж у найближчі три роки. Цьогоріч з 1 липня банки готові знизити її до 1,2%, з 1 липня 2022 року – до 1%, а з 1 липня 2023 року – до 0,9%.
У заяві наголошується, що важливо зберегти вільне ринковеціноутворення комісії за еквайринґ та неприпустимо регулювати її на законодавчому рівні. Відтак, банки пропонують відкликати пропозиції до відповідних законопроєктів, які передбачають встановлення граничного розміру такої комісії для учасників ринку.
З метою підвищення ефективності та зручності платіжних послуг для кінцевих споживачів, зниження їх вартості і збільшення частки безготівкових розрахунків фінустанови пропонують:
- запровадження регулювання здійснення всіх платежів у бегзготівковій формі між компаніями/державою/державними установами з одного боку та громадянами України з іншого боку;
- скасування вимог щодо безоплатного обслуговування зарплатних рахунків;
- зниження встановлених обмежень щодо готівкових розрахунків у торговельній мережі.
Заяву банків також підтримали у компаніях Visa та Mastercard.У компанії Visa заявили, що «компанія підтримує ринковий підхід до визначення ставки інтерчейндж і вартості послуг еквайрингу відповідно до вимог законодавства про захист економічної конкуренції та наголошує на неприпустимості її регулювання в адміністративному порядку».
У Mastercard зазначили, що компанія підтримує ініціативу банківського сектору щодо ринкового поетапного зниження розміру міжбанківської комісії за проведення безготівкових розрахунків, інтерчейндж, в Україні.
«Такий підхід саморегуляції покликаний забезпечити подальший розвиток безготівкової економіки. Ми також підтримуємо залучення Антимонопольного комітету України до оцінки запропонованого підходу, щоби таким чином забезпечити прозорість та дотримання норм чинного законодавства щодо захисту конкуренції», – йдется у повідомленні.
Нагадаємо: 19 лютого 2021 року депутати в першому читанні підтримали проєкт закону №4364 про платіжні послуги. Зараз в цей законопроєкт хочуть додати норму, за якою держава знизить комісію за еквайринг.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].