США стежать за військовою активністю РФ в Арктиці і захищатимуть свої національні інтереси – Пентагон
США стривожені нарощуванням Росією військової міці в Арктиці і випробовуваннями в цьому регіоні новітніх озброєнь

Військова активність Росії і нарощування її інфраструктури в Арктиці не залишаються непоміченими, заявили в Пентагоні. Прессекретар відомства Джон Кірбі заявив, що США дуже уважно за цим стежать і мають намір захищати свої національні інтереси в регіоні, передає RFI.
«Цей регіон – ключова територія, життєво важлива для захисту нашої країни і як потенційний стратегічний коридор між Індо-Тихоокеанським регіоном, Європою і нашою батьківщиною, що робить його вразливим перед зростаючою конкуренцією», – зазначив речник Міноборони США.
Він наголосив, що США віддані захисту інтересів своєї національної безпеки в Арктиці, «підтримуючи в регіоні порядок, заснований на правилах, особливо через мережу союзників і партнерів в Арктиці, які поділяють ті ж глибокі загальні інтереси», що і Сполучені Штати.
До заяви в Кірбі в ЗМІ з’явилась інформація про те, що Росія нарощує безпрецедентну військову міць в Арктиці і випробовує в цьому регіоні новітні озброєння, щоб убезпечити своє північне узбережжя і відкрити ключовий судноплавний шлях з Азії в Європу.
Експерти у галузі озброєнь і західні офіційні особи висловлюють особливу заклопотаність випробуваннями російських торпед «Посейдон 2 М29». Це безпілотна торпеда-невидимка з ядерною енергоустановкою, призначена для обходу систем берегової охорони, по морському дну. Російські офіційні особи стверджують, що «підводний дрон» призначений для доставки боєголовки в кілька мегатонн, викликає радіоактивні хвилі, що може зробити ділянки берегової лінії непридатними для життя на десятиліття.
Компанія космічних технологій Maxar продемонструвала супутникові знімки, на яких видно «різке і безперервне» нарощування російських військових баз, обладнання, а також підземних сховищ (ймовірно, для «Посейдона» і іншого нового зброї) на арктичному узбережжі. Серед російської військової техніки на Крайній Півночі – бомбардувальники і літаки МіГ-31БМ, а також нові радіолокаційні системи біля узбережжя Аляски.
Кірбі підкреслив, що американські військові добре обізнані про діяльність Росії в Арктиці, а у США є власні інтереси національної безпеки, які вони будуть захищати. Він також зазначив, що «ніхто не зацікавлений в мілітаризації Арктики».
Як повідомлялося, у першій розмові президент США Байден запевнив свого українського колегу Зеленського в підтримці України перед російською агресією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].