Організми, схожі на медуз, зупинили роботу двох південнокорейських ядерних реакторів

Організми, схожі на медуз, зупинили роботу двох південнокорейських ядерних реакторів

Морські сальпи засмітили водозабірні клапани на Ханульскій АЕС

Організми, схожі на медуз, зупинили роботу двох південнокорейських ядерних реакторів
фото www.flickr.com/photos/ebarba/10954057243

Морські сальпи – морські організми, схожі на медуз, – засмітили водні системи, що використовуються для охолодження ядерних реакторів в Південній Кореї, змусивши два блоки відключитися.

Як повідомляє Bloomberg, це вдруге менш ніж за три тижні Korea Hydro & Nuclear Power закриває блоки Hanul № 1 і № 2 через морських сальп. Реактори, кожен з яких має потужність 950 МВт, відновили роботу на минулому тижні і знову зупинилися у вівторок, 6 квітня.

Морські сальпи можуть з'єднуватися в ланцюжки довжиною в кілька метрів. Число організмів зазвичай збільшується в червні, але, схоже, це сталося в березні цього року через більш ранні, ніж зазвичай, теплі течії, сказав Ю Ок Хван, заступник директора Корейського інституту океанічних наук і технологій.

«Ми поки не можемо сказати, чи викликаний зростання кількості сальп зміною клімату або іншими факторами, – сказав Юн Сік Хен, науковий співробітник Національного інституту рибного господарства. – Це слід розглядати як тимчасове явище, якщо ми не побачимо безперервного зростання протягом наступного десятиліття».

Загалом Південна Корея має 24 діючі атомні станції загальною потужністю понад 23 ГВт.

Як повідомлялось, в січні цього року французька Electricite de France була змушена відключити всі чотири реактори на своїй атомній електростанції Paluel на північному узбережжі Франції після того, як риба застрягла в барабанах фільтрів насосної станції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті