Швейцарський банк провів дослідження, в яких країнах найвигідніше жити багатіям

Швейцарський банк провів дослідження, в яких країнах найвигідніше жити багатіям

У доповіді аналітиків порівнюються ціни на 20 товарів і послуг класу люкс

Швейцарський банк провів дослідження, в яких країнах найвигідніше жити багатіям
фото Pixaby

Найдорожчим місцем для заможних людей виявився Азіатсько-Тихоокеанський регіон, а найдешевше проживання для багатих обходиться в Північній і Південній Америці. До таких висновків прийшли аналітики швейцарського банку Julius Baer в опублікованій 9 квітня щорічній доповіді про те, в яких містах і регіонах дешевше живеться заможним людям, пише Коммерсант.

«Незважаючи на серйозні зрушення, викликані COVID-19, світ багатих споживачів не сильно змінився в 2020 році», – зазначають автори дослідження Global Wealth and Lifestyle Report 2021.

У доповіді порівнюються ціни на 20 товарів і послуг класу люкс: від житлової нерухомості і автомобілів до обідів у дорогих ресторанах і косметичних процедур – в 25 містах світу.

Найдорожчим містом в минулому році став Шанхай (роком раніше рейтинг очолював Гонконг), за ним ідуть Токіо і Гонконг.

У топ-10 найдорожчих міст для заможних людей увійшли ще два міста регіону: Сінгапур і Тайбей. Також в першій десятці чотири європейські міста – Монако, Цюріх, Париж і Лондон – і лише одне американське – Нью-Йорк.

Автори дослідження відзначають, що міста Північної і Південної Америки в минулому році стали вигіднішими для багатих людей через зниження місцевих валют, включаючи американський і канадський долар.

У свою чергу, азіатські міста стали трохи дорожчими, в тому числі і тому, що цей регіон менше торкнулися локдауни та інші жорсткі заходи боротьби з пандемією, «так що вони могли функціонувати більш нормально, ніж інші».

Деякі товари і послуги, які оцінюються в рейтингу, досить сильно подешевшали в 2020 році – так, наприклад, ціна на дамські туфлі класу люкс впала на 12%, а на номери в дорогих готелях – на 9,3%. Ціни на авіаперельоти бізнес-класом, навпаки, виросли на 11%. Дані в доповіді відображають ситуацію в липні-вересні 2020 року.

Між тим, нагадаємо, Київ потрапив у четвірку міст із найзабрудненішим у світі повітрям, основним джерелом забруднення повітря стали автомобілі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло