Грузія поверне до Києва посла, якого відкликали рік тому

Грузія поверне до Києва посла, якого відкликали рік тому

Причина: загострення ситуації в Україні

Грузія поверне до Києва посла, якого відкликали рік тому
Фото: pixabay.com

Грузія найближчим часом поверне свого посла в Київ, який був відкликаний у травні минулого року для консультацій у зв'язку з ситуацією навколо колишнього грузинського президента Михеіла Саакашвілі. Про це в ефірі телекомпанії «Руставі-2» повідомив міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані, передає Інтерфакс-Україна.

«Зараз не час, у такій ситуації, коли навколо України загострюється ситуація, щоб у нас не було на місці посла», – сказав Залкаліані.

Він також зазначив, що Грузія намагатиметься динамічно розвивати відносини з Україною.

«У нас дуже багато спільних викликів, постраждали двосторонні відносини, але ми держава, і діємо виходячи з державних інтересів», – заявив Залкаліані, який вважає, що Україна свого часу з розумінням поставилася до відкликання грузинською стороною посла.

МЗС Грузії відкликав з Києва посла Теймураза Шарашенідзе для консультацій у травні 2020 року у зв'язку з тим, що колишній президент Грузії (2004-2013 рр.) Міхеіл Саакашвілі, який став громадянином України, очолив виконком національної ради реформ України. Тоді Тбілісі заявив, що зробив демарш через призначення засудженої в Грузії особи на публічну посаду в Україні, що не відповідає духу співпраці між двома країнами. Крім того, влада Грузії неодноразово звертала увагу Києва на те, що Саакашвілі постійно втручається у внутрішні справи Грузії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло