Південноафриканський штам COVID-19 здатен «проривати» захист вакцини Pfizer – дослідження
Вчені виявили, що поширеність B.1.351 у вакцинованих людей виявилася у вісім разів вищою, ніж серед нещеплених

Ізраїльські вчені виявили, що штам коронавірусу, вперше виявлений в Південній Африці, здатний обходити частину захисту вакцини Pfizer-BioNTech.
Як повідомляє CNBC, дослідники з Тель-Авівського університету і найбільшої медичної організації Ізраїлю «Клаліт» обстежили майже 400 осіб, які мали позитивний результат тесту на COVID-19 після отримання хоча б однієї дози вакцини. Вони порівняли їх з такою ж кількістю людей, які були інфіковані і не вакциновані.
Вчені виявили, що поширеність південноафриканського штаму , відомого як B.1.351, серед пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, була приблизно у вісім разів вище, ніж серед тих, хто не був вакцинований. Дані дослідження вказують на те, B.1.351 краще здатний «проривати» захист вакцини, ніж оригінальний штам.
Дослідники відзначили, що головним недоліком їх експерименту була маленька вибірка. Вчені додали, що «південноафриканський» штам порівняно мало поширений – на нього припадає близько 1% від усіх випадків захворювання. Варіант B.1.1.7, вперше виявлений у Великобританії, є більш поширеним.
У міру поширення різних штамів виробники вакцин заявили, що вони перевіряють, чи може третя доза забезпечити більший захист.
Нагадаємо: станом на початок квітня у всіх областях України було виявлено британський штамп коронавірусу та у двох областях – південноафриканський.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].