«Укрнафта» і «Укргазвидобування» не допустили державну аудиторську службу до проведення ревізії

«Укрнафта» і «Укргазвидобування» не допустили державну аудиторську службу до проведення ревізії

Аудит мав відбутися за указом Зеленського

«Укрнафта» і «Укргазвидобування» не допустили державну аудиторську службу до проведення ревізії
фото: pexels.com

Державна аудиторська служба протягом 2020 року не змогла розпочати ревізію публічного акціонерного товариства «Укрнафта» та акціонерного товариства «Укргазвидобування». Про це повідомляє «Марлін» з посиланням на листування аудиторів з Кабміном.

Аудитори запланували ревізії на виконання Плану пріоритетних дій уряду Дениса Шмигаля на 2020 рік та Указу президента Володимира Зеленського від 2019 року «Про Рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки».

«Проте компанії працівників Держаудитслужби до проведення ревізії не допустили з посиланням на їхню непідконтрольність органам державного фінансового контролю», – йдеться у листі.

Натомість Держаудитслужба надала Кабміну інформацію про Постанову Верховного Суду, якою підтверджено, «Укрнафта» (у статутному капіталі 50%+1 акція належить НАК «Нафтогаз України») є суб’єктом господарювання державного сектору економіки, позаяк держава Україна в особі Кабінету міністрів опосередковано володіє контрольним пакетом акцій «Укрнафти».

Окрім Кабміну про недопущення до ревізій Держаудитслужба проінформувала РНБО, Міністерство фінаснів та Міністерство внутрішніх справ. А також НАК «Нафтогаз» як акціонера зазначених компаній, і запропонувала негайно вжити відповідних заходів для проведення ревізій, а також розглянути питання щодо звільнення із займаних посад керівників ПАТ «Укрнафта» та АТ «Укргазвидобування». 

Крім цього, Держаудитслужба звернулася до МВС з вимогою припинити протидіію ревізії та притягнути винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Також у листі аудитслужби йдеться, що підготовлені необхідні проєкти закону та постанови кабміну, які покликані забезпечити проведення ревізій на вказаних компаніях.

Нагадаємо, що остання ревізія ПАТ «Укрнафта», яку вдалося провести державним аудиторам, завершилася у 2010 році.  Компанії «Нафтогаз України» належить 50%+1 акція «Укрнафти». Групі компаній, пов’язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку, серед яких зокрема Ігор Коломойський, – близько 42% акцій.  

Також «Нафтогаз» – єдиний акціонер «Укргазвидобування».

Постановою кабміну від 2015 року ПАТ «Укрнафта» та АТ «Укргазвидобування» включено до об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло