«Газпром» купив всю запропоновану додаткову транзитну потужність України на травень

«Газпром» купив всю запропоновану додаткову транзитну потужність України на травень

Трохи більше, ніж у квітні

«Газпром» купив всю запропоновану додаткову транзитну потужність України на травень
Фото: business.ua

«Газпром» забронював всі запропоновані додаткові транзитні потужності України на травень. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на результати місячного аукціону на Regional Booking Platform.

На платформі RBP в понеділок бронювали додаткові транзитні потужності на травень. Із запропонованих 15 млн куб. м на добу були запитані всі 15 млн куб. м на добу. На квітень, березень і лютий компанія викуповувала трохи менше – по 14,2 млн куб. м на добу.

У «Газпрому» на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд куб. м – це 109 млн куб. м на добу; 15 млн куб м заброньовано додатково на аукціоні – всього 124 млн куб. м на добу.

У січні 2021 року «Газпром» прокачував через Україну в середньому по 124,51 млн куб. м на добу, в лютому – 104 млн куб. м, в березні – 119,5 млн кубів. У квітні – в середньому по 124 млн куб. м на добу, повністю вибираючи заброньований обсяг.

Наразі Європа різко збільшує споживання газу. Глобальні поставки СПГ, а також трубопровідного газу з Росії знаходяться на максимумі, але це не дозволяє поки почати масоване закачування газу в підземні сховища, щоб підготуватися до майбутньої зими.

Нагадаємо: за перший квартал 2021 року транзит скрапленого через Україну скоротився на 10%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло