Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Курс біткойна різко впав через позицію Туреччини і відключення світла в Китаї

Курс біткойна різко впав через позицію Туреччини і відключення світла в Китаї

Зате Dogecoin в понеділок додає в ціні понад 23%

Курс біткойна різко впав через позицію Туреччини і відключення світла в Китаї
фото Shutterstock

Курс біткойна, що піднявся в минулу суботу до чергового рекорду – вище $64 000, у неділю впав на 15%, пише Інтерфакс.

У понеділок, за даними CoinDesk, біткойн додає в ціні більше 1% і торгується близько $57 000, але курс залишається на 12% нижчим за пікові значення.

Курс ефіру (Ethereum) у вихідні опускався нижче $2000, але потім повернувся вище цієї позначки. Висока волатильність торкнулася і багатьох інших криптовалют, включаючи Binance Coin, XRP і Cardano. При цьому Dogecoin – криптовалюта, створена на честь інтернет-мема Doge з собакою породи Сіба-іну, в понеділок додає в ціні більше 23%.

Розміщення акцій оператора найбільшої в США криптовалютної біржі – Coinbase Global Inc., яке відбулося минулого тижня, підтримало ентузіазм інвесторів щодо ринку криптовалют. Однак вже через деякий час цей ентузіазм ослаб, що експерти пояснюють рядом причин, пише Bloomberg.

По-перше, центробанк Туреччини заявив у п'ятницю, що заборонить використання криптовалюти для платежів з 30 квітня. Крім того, турецький ЦБ введе заборону на проведення компаніями електронних платежів за участю криптовалютних платформ.

По-друге, у вихідні на ринку з'явилися чутки про те, що міністерство фінансів США готує заходи для протидії відмиванню грошей за допомогою цифрових активів.

Серед інших факторів, які чинять тиск на криптовалюту, плани центробанків по створенню власних цифрових валют, а також введення заборони на майнінг криптовалют у Внутрішній Монголії – китайському регіоні, що вважався одним з найбільш сприятливих для цих цілей в зв'язку з дешевою електроенергією.

Тим часом, засновник інвесткомпанії Galaxy Digital, що фокусується на криптовалютах, Майкл Новограц, вважає відкат вартості біткойна й інших криптовалют «здоровою корекцією».

«Це було неминуче, – написав він у Twitter. – Ринки були занадто збуджені лістингом Coinbase».

Серед інших чинників, які могли сприяти різкому зниженню курсу біткойна в минулі вихідні – повідомлення CoinDesk про те, що відключення електрики в ряді регіонів Китаю істотно скоротило потужності для майнінгу.

Незважаючи на відкат, поточний курс біткойна на 93% вищий, ніж він був у січні, ефір подорожчав цього року більш ніж на 200%.

Тим часом у Великобританії заговорили про створення власної криптовалюти «бриткойн».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті