Китай запустить власне «мегасузір’я» супутників для конкуренції з Маском
Уже навіть запустили випробувальні супутники

У Китаї державні космічні компанії переглянуть початкові плани і об'єднають невеликі сузір'я супутників в загальнонаціональну мережу «Гован». Документи, подані Китаєм до Міжнародної ради з телекомунікації (ITU), також свідчать про те, що країна планує створити два угрупування супутників загальною кількістю 12 992 штуки, повідомляє Space News, на яке посилається HighTech Plus.
Бао Веймінь, директор Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації (CASC), головного космічного підрядника країни, публічно підтвердив плани щодо створення мега-сузір'я в інтерв'ю виданню «Шанхай Сек'юріті Ньюс», заявивши, що «ми плануємо і розробляємо космічні супутники для інтернету і вже запустили випробувальні супутники».
Для управління китайською альтернативою Starlink буде створена компанія Guo Wang.
Сузір'я «Гован» буде розташовуватися на висоті від 500 до 1145 км з кутом нахилу від 30 до 85 градусів і працюватиме в різних діапазонах частот.
Крім того, за словами президента China Spacesat Ге Юйцзюня, в початкових планах відбудуться «великі зміни».
Обидва сузір'я, оголошені в 2018 році, мали складатися зі стін комунікаційних супутників на навколоземній орбіті. Перші 60 повинні були з'явитися на орбіті в 2022 році.
Супутниковий інтернет став одним із пріоритетних завдань КНР. У квітні минулого року Державний комітет у справах розвитку і реформ вніс його до списку «нових інфраструктур». А нещодавно схвалений план на XIV п'ятирічку (2021-2026) закликає обʼєднати комунікаційну мережу, систему спостереження і навігаційні супутники.
Зовсім недавно апарат директора Національної розвідки (ODNI) США випустив доповідь про глобальні тенденції, в якій пророкує, що до 2040 року Китай стане найсерйознішим суперником Штатів у сфері космонавтики. Причому у всіх секторах – комерційному, цивільному та військовому.
Тим часом Amazon готується до запусків власних інтернет-супутників проекту Kuiper.
Нагадаємо, конкуренти Ілона Маска назвали проект Starlink «занадто небезпечним».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].