Amazon готується до запусків власних інтернет-супутників проекту Kuiper

Amazon готується до запусків власних інтернет-супутників проекту Kuiper

Компанія Безоса має запустити половину всіх супутників – близько 1618 штук – до липня 2026 року

Amazon готується до запусків власних інтернет-супутників проекту Kuiper
фото Shutterstock

United Launch Alliance надасть компанії Amazon дев'ять ракет Atlas 5 для відправки на орбіту першої партії супутників. Вони стануть фундаментом проєкту Kuiper, який, за задумом глави компанії Джеффа Безоса, повинен стати аналогом Starlink від SpaceX, пише HighTech Plus з посиланням на The Verge.

Amazon планує створити на орбіті так зване сузір'я з 3236 штучних супутників для забезпечення інтернетом віддалених куточків світу. Також вони послужать серйозною підтримкою для інфраструктури хмарних обчислень компанії – Amazon Web Services.

Однак з тих пір, як Федеральна комісія із зв'язку (FCC) США дала дозвіл на запуск супутників в липні 2020 року, новин про проект Kuiper майже не було.

На вимогу FCC компанія Безоса повинна запустити мінімум половину всіх супутників – близько 1618 штук – до липня 2026 року. Ракети Atlas 5 допоможуть в цьому, але Amazon може скористатися і іншими пропозиціями на ринку.

Поки що у проекту Kuiper є два серйозних конкуренти – SpaceX вже вивела на орбіту 1355 з 12 000 апаратів, а OneWeb запустила 146 своїх супутників з приблизно 650 запланованих.

Ще є Telesat, яка збирається вивести 300 супутників.

Сузір'я Kuiper буде розташовано на висоті від 590 до 630 км над Землею. За словами компанії, прототип технології забезпечив швидкість з'єднання 400 Мбіт/с, і «продуктивність продовжить збільшуватися в майбутніх версіях».

У минулому році Amazon представила дизайн антени для користувачів Kuiper. Також вони підходять для з'єднання з іншими супутниками на геостаціонарних і більш далеких орбітах.

У 2020 Amazon пообіцяла вкласти в програму $10 млрд – приблизно стільки ж, скільки SpaceX в Starlink.

На початок лютого у Starlink було вже понад 10 000 користувачів. Користувачі отримують комплект обладнання за ціною $499 і платять по $99 на місяць за послуги супутникового зв'язку.

Як повідомлялося, конкуренти Ілона Маска назвали проект Starlink «занадто небезпечним».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті