Amazon готується до запусків власних інтернет-супутників проекту Kuiper
Компанія Безоса має запустити половину всіх супутників – близько 1618 штук – до липня 2026 року

United Launch Alliance надасть компанії Amazon дев'ять ракет Atlas 5 для відправки на орбіту першої партії супутників. Вони стануть фундаментом проєкту Kuiper, який, за задумом глави компанії Джеффа Безоса, повинен стати аналогом Starlink від SpaceX, пише HighTech Plus з посиланням на The Verge.
Amazon планує створити на орбіті так зване сузір'я з 3236 штучних супутників для забезпечення інтернетом віддалених куточків світу. Також вони послужать серйозною підтримкою для інфраструктури хмарних обчислень компанії – Amazon Web Services.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Однак з тих пір, як Федеральна комісія із зв'язку (FCC) США дала дозвіл на запуск супутників в липні 2020 року, новин про проект Kuiper майже не було.
На вимогу FCC компанія Безоса повинна запустити мінімум половину всіх супутників – близько 1618 штук – до липня 2026 року. Ракети Atlas 5 допоможуть в цьому, але Amazon може скористатися і іншими пропозиціями на ринку.
Поки що у проекту Kuiper є два серйозних конкуренти – SpaceX вже вивела на орбіту 1355 з 12 000 апаратів, а OneWeb запустила 146 своїх супутників з приблизно 650 запланованих.
Ще є Telesat, яка збирається вивести 300 супутників.
Сузір'я Kuiper буде розташовано на висоті від 590 до 630 км над Землею. За словами компанії, прототип технології забезпечив швидкість з'єднання 400 Мбіт/с, і «продуктивність продовжить збільшуватися в майбутніх версіях».
У минулому році Amazon представила дизайн антени для користувачів Kuiper. Також вони підходять для з'єднання з іншими супутниками на геостаціонарних і більш далеких орбітах.
У 2020 Amazon пообіцяла вкласти в програму $10 млрд – приблизно стільки ж, скільки SpaceX в Starlink.
На початок лютого у Starlink було вже понад 10 000 користувачів. Користувачі отримують комплект обладнання за ціною $499 і платять по $99 на місяць за послуги супутникового зв'язку.
Як повідомлялося, конкуренти Ілона Маска назвали проект Starlink «занадто небезпечним».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.