Сума вкладів фізосіб у банках – учасниках ФГВФО зросла на 3,7 млрд грн

Сума вкладів фізосіб у банках – учасниках ФГВФО зросла на 3,7 млрд грн

Здебільшого зростання відбулося внаслідок приросту вкладів в нацвалюті - на 1,6%

Сума вкладів фізосіб у банках – учасниках ФГВФО зросла на 3,7 млрд грн
Фото: unsplash.com

За перший квартал 2021 року сума вкладів фізичних осіб у банках – учасниках Фонду гарантування вкладів (ФГВФО) зросла на 3,73 млрд грн, до 611,29 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Фонду.

«В першому кварталі поточного року динаміка вкладних операцій характеризується помірним приростом. В основному зростання відбулося за рахунок приросту вкладів в національній валюті (на 1,6%). І хоча гривневий еквівалент вкладів в іноземній валюті зменшився на 0,8% за рахунок результатів переоцінки, проте фактично вклади в іноземній валюті також зросли (в доларовому еквіваленті приріст склав $55 млн)», – зазначила директорка департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків ФГВФО Олена Дещеня.

Вона також пояснила, що основними чинниками, які мали вплив на приріст гривневих вкладів у першому кварталі були:

  • збільшення мінімального рівня заробітної плати на 20% від початку року;
  • зростання фонду оплати праці на 9,3% протягом січня-лютого 2021 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року;
  • зростання бюджетних виплат на соціальний захист та соціальне забезпечення на 16,6%.

Зазначається, що частка фізосіб-підприємців (ФОП) у структурі вкладників становить 3,3%, а сума їх вкладів на 1 квітня 2021 року становила 8,4% від загальної суми вкладів.

Нагадаємо: обсяг коштів Фонду гарантування зріс у березні на 1,1%. Кількість учасників системи страхування збереглася на рівні 72 банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло