Втрати банків від краху хедж-фонду Archegos Capital перевищили $10 млрд
ЗМІ назвали засновника і главу Archegos Capital Білла Хвана «ходячим фактором ризику»

Сумарний збиток банків від краху хедж-фонду Archegos Capital Management перевищив $10 млрд. Це випливає зі звітів за перший квартал, які публікують банки, що надавали фонду послуги прайм-брокерів. Загальну суму наводить Bloomberg, на яке посилається Forbes.
У вівторок, 27 квітня, японський банк Nomura повідомив про втрату $2,27 млрд через «трансакції з клієнтом з США і його дочірніх компаній». Це найбільший квартальний збиток банку з 2009 року, вказав Bloomberg. Nomura очікує, що після завершення першого кварталу збиток виросте ще на $572,7 млн.
Швейцарський банк UBS Group у звітності, також опублікованій 27 квітня, повідомив про очікування втрат на $861 млн протягом другого кварталу року. Раніше UBS не публікував оцінок своїх збитків від Archegos. Інший швейцарський банк Credit Suisse оцінював їх у $4,7 млрд, однак до звітності за перший квартал ця сума зросла до $5,5 млрд. Збитків зазнав і Morgan Stanley – він оцінив збиток від краху хедж-фонду в $911 млн.
Bloomberg також наводить збитки двох японських фінансових груп – Mitsubishi UFJ Financial Group ($0,3 млрд) і Mizuho ($0,1 млрд).
Найбільшого на даний момент збитку через Archegos Capital зазнав Credit Suisse, друге місце займає Nomura. Morgan Stanley опинився на третій позиції, хоча Reuters писав, що банк, поряд з Goldman Sachs і Deutsche Bank, встиг завершити свої операції з Archegos практично без шкоди для себе.
Morgan Stanley і UBS вирішили, що їх збитки недостатньо істотні для випуску попередження для інвесторів перед публікацією звітності, на відміну від Credit Suisse, який привів першу оцінку своїх втрат саме в такому попередженні. Deutsche Bank опублікує свою звітність 28 квітня.
Goldman Sachs і Wells Fargo вдалося повністю уникнути збитків, а JPMorgan і Citigroup змогли обмежити свої втрати, додав Bloomberg.
JPMorgan наприкінці березня оцінював можливі втрати банків від краху Archegos у суму до $10 млрд. Спочатку банк наводив інтервал від $2 млрд до $5 млрд, але потім розширив його до коридору від $5 млрд до $10 млрд. Аналітики JPMorgan попереджали, що наслідки скандалу будуть «дуже відчутними».
Goldman Sachs і Morgan Stanley 26 березня розпродали активи Archegos на своєму балансі на суму $19 млрд через маржін-колл. Archegos не зміг виконати вимоги кредиторів про внесення застави, тому вони почали примусову ліквідацію його позицій. Reuters називав засновника і главу Archegos Capital Білла Хвана «ходячим фактором ризику»: в 2012-му він зізнавався в шахрайстві, а два роки по тому йому заборонили торгувати в Гонконзі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].