Саудівська Аравія планує продати частку в Aramco іноземному інвестору

Саудівська Аравія планує продати частку в Aramco іноземному інвестору

Нафтовий гігант не виключає продаж додаткових акцій в найближчі рік-два

Саудівська Аравія планує продати частку в Aramco іноземному інвестору
фото www.aramco.com

Наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман заявив, що королівство веде переговори про продаж 1% державної нафтової компанії Saudi Aramco провідній світовій енергетичної компанії.

Як повідомляє Reuters, він також додав, що Aramco, найбільша у світі нафтова компанія, яка котирується на саудівській фондовій біржі з кінця 2019 року, може продати додаткові акції, в тому числі міжнародним інвесторам, в найближчі рік або два.

«Наразі ведуться переговори про придбання 1% акцій провідною світовою енергетичною компанією в рамках важливої угоди, яка збільшить продажі Aramco… в великій країні», – сказав він, не вдаючись у подробиці.

«Ведуться переговори з іншими компаніями по різних пакетах, і частина акцій Aramco може бути передана (Саудівському) Державному інвестиційному фонду, а частина – на біржі Саудівської Аравії», – сказав бін Салман.

Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії розглядається як один з інструментів, які принц використовує для реформування економіки та звільнення країни від нафтової залежності.

Нагадаємо: раніше в цьому місяці консорціум іноземних інвесторів придбав частину трубопровідного бізнесу Aramco. Компанії, очолювані EIG Global Energy Partners, купили 49% Aramco Oil Pipelines за $12,4 млрд.

Як повідомляється, міністр фінансів країни Мохаммед аль-Джадаан заявив, що Саудівська Аравія може заощадити понад $200 млрд протягом наступного десятиліття, замінивши рідке паливо, яке використовується для внутрішнього споживання, газом і відновлюваними джерелами енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті