Збільшення газовидобутку може додавати 3% до річного ВВП України – «Нафтогаз»

Збільшення газовидобутку може додавати 3% до річного ВВП України – «Нафтогаз»

Реалізація наявного портфелю проєктів українських газовидобувних компаній здатна привести до зростання видобутку газу до 30 млрд куб. м газу на рік

Збільшення газовидобутку може додавати 3% до річного ВВП України – «Нафтогаз»
Фото: УНІАН

Реалізація наявного портфелю проєктів українських газовидобувних компаній здатна привести до зростання видобутку газу до 30 млрд куб. м газу на рік впродовж 10-ти років, що дасть змогу повністю відмовитися від його імпорту. Таке зростання виробництва призведе до створення 22 000 нових робочих місць в секторі, збільшення відрахувань до бюджету на 145 млрд грн та зростання ВВП на 345 млрд грн. Про це повідомляє «Нафтогаз» з посиланням дослідження консалтингової компанії KPMG.

Згідно з повідомленням, доступного для видобутку газу в надрах України за споживання 30 млрд куб. м на рік вистачить щонайменше ще на 30 років. Проте вітчизняна економіка наразі залишається залежною від імпорту енергоносіїв, що становить ризики для енергетичної та економічної безпеки держави.

«За останні п’ять років на закупівлю природного газу, нафти та нафтопродуктів Україна витратила понад $35 млрд. Якщо перевести ці цифри у національну валюту, то це майже 1 трлн гривень. Для порівняння: це трохи менше від запланованого доходу до бюджету на цей рік. Без сумніву, заміщення імпорту здатне суттєво підвищити енергетичну та економічну безпеку країни», – сказав виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.

Зазначається, що за останній рік за участі уряду було знято обмеження, які не давали змогу реалізувати наявний ресурсний потенціал України раніше. Насамперед йдеться про відкриття доступу газовидобувним компаніям до великих і перспективних нафтогазових ділянок як на суходолі, так і на морі – найбільш високопотенційному напрямі.

«Для розвитку нафтогазової галузі України вкрай необхідне фіскальне стимулювання і передбачувана податкова політика. Тільки за таких умов компанії зможуть еволюціонувати, системно інвестувати у свій технологічний розвиток, підвищуючи ефективність і екологічність виробничої діяльності. За минулий рік «ДТЕК Нафтогаз» інвестував у розвиток вітчизняного газовидобутку близько 3 млрд грн, що є вагомим внеском в економічний та соціальний розвиток України, у наближення її енергетичної незалежності», – повідомила Наталія Гребенюк, виконавчий директор «ДТЕК Нафтогаз».

Нагадаємо: «Нафтогаз України» придбав «Надра Юзівська» за $15 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті