Французька Eutelsat інвестує $550 млн в конкурента Ілона Маска OneWeb

Французька Eutelsat інвестує $550 млн в конкурента Ілона Маска OneWeb

Це забезпечить широкосмуговий зв'язок по всьому світу, зазначають в компанії

Французька Eutelsat інвестує $550 млн в конкурента Ілона Маска OneWeb
фото Shutterstock

OneWeb – компанія-конкурент Ілона Маска зі створення супутникового інтернету – уникла банкрутства за рахунок інвестицій британського уряду та інших міжнародних корпорацій.

Французька компанія Eutelsat Communications SA оголосила, що купить 24% акцій компанії OneWeb для запуску 648 супутників на низьку навколоземну орбіту. Це забезпечить широкосмуговий зв'язок по всьому світу, повідомляє Bloomberg, на яке посилається vc.ru. Поки що запущено тільки 182 супутники.

Інвестиції паризького оператора супутникового зв'язку будуть фінансуватися за рахунок доходів від продажу радіохвиль телефонним операторам США.

Операція відбувається на тлі запуску на низькій навколоземній орбіті понад 1000 супутників системи Starlink Ілона Маска.

Існує ще одна конкуруюча система Kuiper – її планує створити засновник Amazon Джефф Безос.

Eutelsat управляє супутниками для державних і телевізійних компаній, які знаходяться на вищій орбіті. OneWeb обіцяє, що після запуску його супутників швидкість передачі сигналів буде вищою.

OneWeb заявила, що очікує продажів на $1 млрд на рік протягом трьох років після запуску всіх супутників. Результатів очікують від оптових угод.

У березні 2020 року OneWeb оголосила про банкрутство з інвестиціями в $3 млрд, але влітку знайшла спонсорів: британський уряд та індійська телекомунікаційна група Bharti Global вклали $1 млрд. Після купівлі акцій Eutelsat отримає місця в раді директорів компанії.

Тим часом, як повідомлялося, Китай запустить власне «мегасузір’я» супутників для конкуренції з Маском.

Нагадаємо, конкуренти Ілона Маска назвали проект Starlink «занадто небезпечним».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті