Регулятор дозволив SpaceX вивести 2824 супутники на нижчу орбіту
Всього SpaceX планує розгорнути 12 000 супутників

Федеральна комісія зі зв'язку США (FCC) заявила, що проголосувала за схвалення плану SpaceX по розгортанню деяких супутників Starlink на більш низькій навколоземній орбіті, ніж планувалося, в рамках свого прагнення запропонувати космічний широкосмуговий доступ в інтернет.
Як повідомляє Reuters, аерокосмічна компанія Ілона Маска запросила у FCC дозвіл на запуск 2824 супутників на більш низьку орбіту в рамках плану з надання високошвидкісних широкосмугових інтернет-послуг людям, у яких наразі немає до нього доступу.
Рішення FCC включає низку умов, що забезпечують безпеку плану. Так, зняті деякі побоювання, підняті супутниковим проєктом Amazon.com Kuiper Systems. За словами FCC, компанія SpaceX погодилася на можливі перешкоди з боку Kuiper Systems, оскільки «робота супутників SpaceX на нижчих висотах потенційно може зробити SpaceX більш сприйнятливою до перешкод».
«Робота SpaceX на малих висотах і значна маневреність повинні привести до зниження ризику зіткнень і поліпшенню умов орбітального сміття», – заявили в FCC.
Всього SpaceX планує розгорнути 12 000 супутників. Витрати на розгортання угруповання Starlink оцінюються приблизно в $10 млрд.
Нагадаємо: раніше цього місяця United Launch Alliance заявила, що надасть компанії Amazon дев'ять ракет Atlas 5 для відправки на орбіту першої партії супутників. Вони стануть фундаментом проєкту Kuiper, який, за задумом глави компанії Джеффа Безоса, повинен стати аналогом Starlink від SpaceX.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].