Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
«Неймовірно чудовий день для багатьох»: суд у Німеччині став на бік екологів

«Неймовірно чудовий день для багатьох»: суд у Німеччині став на бік екологів

У законі про захист клімату не прописана конкретика, вказав конституційний суд ФРН

«Неймовірно чудовий день для багатьох»: суд у Німеччині став на бік екологів
фото Pixaby

Федеральний закон про захист клімату частково суперечить Основному закону Німеччини і тому повинен бути виправлений до кінця 2022 року, постановив у четвер, 29 квітня, Федеральний конституційний суд ФРН в Карлсруе, передає Deutsche Welle.

За його висновком, закон у його нинішньому вигляді чітко не вказує, як саме має бути забезпечено скорочення викиду СО2 в атмосферу з 2031 по 2050 роки. Високий обсяг скорочень просто «перенесений на періоди після 2030 року», вказали судді. Законодавцям необхідно до кінця 2022 року детально прописати цільові показники скорочення викидів на цей період.

Позовна заява була подана переважно молодими активістами за підтримки екологічних організацій. Представник руху Fridays for Future Луїза Нойбауер назвала постанову суду в Карлсруе проривною і доленосною.

«Це незбагненно чудовий день для багатьох. Захист клімату – це основне право людини. На думку ФКС, федеральний закон про захист клімату недостатньо жорсткий», – сказала вона.

Кандидат на пост канцлера Німеччини від партії «Союз-90/Зелені» Анналена Бербок  привітала рішення суду, назвавши його «історичним».

«Наступні кілька років будуть мати вирішальне значення для послідовних дій» в сфері захисту клімату, підкреслила вона.

Рішення ФКС посилає суспільству чіткий сигнал, впевнений екс-голова Німецької ради з етики Петер Даброк. Він схвалив позицію суддів, однак зазначив запізненість вердикту.

Відповідно до закону про захист клімату, прийнятому в ФРН в 2019 році, обсяг викиду СО2 до 2030 року повинен бути скорочений не менше ніж на 55% порівняно з показником 1990 року. Для різних секторів економіки, таких як енергетика, транспорт, будівництво і сільське господарство, встановлені максимально допустимі обсяги викиду. До 2050 року Німеччина повинна досягти повної кліматичної нейтральності, тобто не виробляти ніяких «парникових газів» у чистому залишку.

Нагадаємо, на проведеному нещодавно за ініціативи Джо Байдена кліматичному саміті США пообіцяли вполовину скоротити викиди, а ЄС – стати вуглецево-нейтральним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті