Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
Китай наклав обмеження на 13 великих IT-компаній

Китай наклав обмеження на 13 великих IT-компаній

Усі 13 компаній погодилися підкоритися вимогам і змінити методи ведення бізнесу

Китай наклав обмеження на 13 великих IT-компаній
фото Pixaby

У четвер, 29 квітня, китайські регулятори наклали широкі обмеження на 13 найбільших IT-компаній країни: холдинг Tencent (володіє платіжною системою WeChat), компанію ByteDance (володіє популярним додатком TikTok), сервіс доставки їжі Meituan, компанію Didi Chuxing (належить агрегатор таксі DiDi ), торговий майданчик JD.com та ін. Обмеження схожі на ті, які були накладені на фінтех-гіганта Ant Group Джека Ма, пише The Bell з посиланням на WSJ.

Китайська влада намагається «приборкати» революційну бізнес-модель IT-компаній країни і обмежити їх можливості у використанні даних про сотні мільйонів користувачів для кредитування та управління фінансовими активами, пише видання з посиланням на аналітиків.

Головна мета – покласти край епосі вибухового зростання галузі, який, на думку регуляторів, небезпечний для всієї фінансової системи. За інформацією газети, всі 13 компаній погодилися підкоритися вимогам і змінити методи ведення бізнесу. Акції Tencent, Meituan і JD.com просіли на 1-3% на торгах у п'ятницю, зазначає Bloomberg.

Згідно з випущеною в четвер спільною заявою Народного банку Китаю та інших регуляторів, компанії повинні реструктурувати свої фінансові підрозділи в єдиний холдинг і розірвати «неправомірні зв'язки» серед своїх платіжних сервісів і фінансових продуктів.

Серед інших вимог до IT-компаній: відмовитися від «монополії на інформацію», співпрацювати з ліцензованими агентствами при видачі позик клієнтам, посилити механізми захисту споживачів та ін.

Спочатку китайські регулятори націлилися на фінансову імперію Джека Ма. Влада наказала реструктурувати Ant Group у фінансовий холдинг, до якого будуть застосовуватися стандартні нормативи банківського сектору.

Головна структура фінтех – Alibaba – повинна виплатити рекордний штраф у корпоративній історії Китаю на $2,8 млрд за антимонопольні порушення. Але ринок вважає це добрим знаком і показником того, що претензії задоволені.

Напередодні стало відомо, що Китай готується оштрафувати інтернет-гіганта Tencent на $1,54 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті