Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Індійські вчені знайшли мутації COVID-19, які можуть ухилятися від імунної відповіді

Індійські вчені знайшли мутації COVID-19, які можуть ухилятися від імунної відповіді

Вчені вивчають сплеск захворювання в Індії

Індійські вчені знайшли мутації COVID-19, які можуть ухилятися від імунної відповіді
Фото: pixabay.com

Форум наукових консультантів, створений урядом Індії, повідомив владі про незначні мутації в деяких зразках коронавірусу, які «можуть вислизнути від імунної відповіді» і вимагають додаткових досліджень, повідомив Reuters керівник форуму.

Однак радники сказали, що поки вони відзначали мутації, в даний час немає підстав вважати, що вони розширюються або можуть бути небезпечними.

Вчені вивчають, що призвело до нинішнього сплеску випадків захворювання в Індії, і, зокрема, чи винен варіант, вперше виявлений в країні, під назвою B.1.617.

Всесвітня організація охорони здоров'я не оголосила індійський варіант «варіантом, що викликає стурбованість», як це було зроблено для варіантів, вперше виявлених в Великій Британії, Бразилії і Південній Африці. Але 27 квітня ВООЗ заявила, що її раннє моделювання, засноване на секвенуванні генома, показало, що B.1.617 має більш високу швидкість росту, ніж інші варіанти, що циркулюють в Індії.

Форум консультантів, відомий як Indian SARS-CoV-2 Genetics Consortium або INSACOG, тепер виявив більше мутацій в коронавірусі, які необхідно ретельно відстежувати.

«Ми бачимо, що в деяких зразках з'являються деякі мутації, які можуть вислизнути від імунної відповіді», – сказав Шахід Джаміль, голова науково-консультативної групи INSACOG і провідний індійський вірусолог. Він не сказав, чи спостерігалися мутації в індійському варіанті або будь-якому іншому штамі.

«Якщо ви не культивуєте ці віруси і не протестуєте їх в лабораторії, ви не зможете сказати напевно. На даний момент немає підстав вважати, що вони розширюються або можуть бути небезпечними, але ми відзначили це, щоб не спускати очей з м'яча», – сказав він.

INSACOG об'єднує 10 національних дослідницьких лабораторій.

Індія вперше повідомила про більш ніж 400 000 нових випадків COVID-19 в суботу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті