Глобальний голод досяг найвищого рівня за п'ять років
155 млн осіб в 55 країнах в 2020 році страждали від таких проблем, як продовольча криза і голод

У 2020 році світ зіткнувся з найсерйознішою проблемою голоду як мінімум за п'ять років через кризу, спричинену коронавірусом. Як повідомляє Bloomberg, перспективи в цьому році також залишаються похмурими.
Згідно зі звітом десятка агентств, близько 155 млн осіб в 55 країнах, що перевищує населення Росії, у 2020 році страждали від проблем, починаючи від продовольчої кризи і закінчуючи голодом. Це на 20 млн осіб більше в порівнянні з 2019 роком.
Погіршення ситуації вказує на те, як пандемія посилює продовольчу нерівність у світі, поряд з екстремальними погодними явищами і політичними конфліктами, які обмежують доступ до основних товарів. Споживачі тепер також змушені боротися зі зростанням цін на харчові продукти, оскільки високий попит з боку Китаю обмежує світову пропозицію.
Згідно зі звітом, підготовленим за допомогою Європейської комісії та Світової продовольчої програми Організації Об'єднаних Націй, конфлікти і відсутність безпеки залишаються головними причинами голоду, на які припадає майже дві третини людей, що зіткнулися з продовольчою кризою. Демократична Республіка Конго, Ємен і Афганістан є одними з найбільш постраждалих країн.
Число людей, які страждають від голоду, в основному через економічні потрясіння, включаючи пандемію, скорочення робочих місць і доходів, торік підскочило майже на 70% до 40,5 млн.
У доповіді говориться, що порушення ланцюжків постачань також призвело до зростання цін на харчові продукти, а зростання інфляції або ослаблення курсів валют в країнах, що залежать від імпорту, зробили їх більш недоступними. Особливо серйозно постраждали жінки, оскільки вони більш уразливі до втрати роботи.
Очікується, що глобальний голод цього року залишиться на допандемічному рівні, торкнувшись понад 142 млн осіб в 40 країнах, йдеться в доповіді.
Нагадаємо: за останні 50 років в Європі потроїлися втрати врожаю, викликані екстремальними погодними явищами.
Як повідомлялось, експерти спрогнозували, що світ наближається до безпрецедентної продовольчої кризи через COVID-19.
Згідно з дослідженням, ліквідація голоду до 2030 року буде коштувати $330 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].