Країни ЄС визначились із соціальними цілями до 2030 року

Країни ЄС визначились із соціальними цілями до 2030 року

До кінця десятиліття рівень зайнятості в ЄС має зрости до 78%, а кількість людей, які наражаються на ризики бідності та соціальної ізоляції, має скоротитися як мінімум на 15 млн

Країни ЄС визначились із соціальними цілями до 2030 року
фото twitter.com/vonderleyen

На соціальному саміті Євросоюзу в Португалії представники ЄС, профспілок та роботодавців підписали документ, що передбачає досягнення конкретних соціальних цілей в країнах блоку до 2030 року.

Як повідомляє DW, документ передбачає, що до кінця десятиліття рівень зайнятості в ЄС для населення віком від 20-ти до 64 років має зрости щонайменше до 78%. Не менше 60% дорослих мають щорічно проходити курси підвищення кваліфікації. А кількість людей, які наражаються на ризики бідності та соціальної ізоляції, має скоротитися як мінімум на 15 млн.

Така далекосяжна угода держав-членів та соціальних партнерів є безпрецедентною та «історичним моментом», заявив прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запевнила, що при відновленні після спричиненої поширенням коронавірусу кризи, а також з огляду на цифрові та екологічні перетворення в економіці йтиметься лише про створення якісних робочих місць, які гарантують надійне майбутнє. Вона наголосила, що програма відновлення економіки ЄС на 750 млрд євро підтримає ці зусилля.

«Ця програма є більшою за План Маршалла», – зазначила фон дер Ляєн та закликала уряди держав ЄС ще у травні ратифікувати ухвалене щодо бюджету рішення, аби Єврокомісія уже у червні могла розпочати запозичення необхідних коштів на фінансових ринках.

Саміт ЄС проводиться у Порту та завершується 8 травня. Серед інших тем на порядку денному – пандемія COVID-19 та вакцинація, ситуація в Індії, а також відносини з Росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті