Суецький канал розширюють після інциденту з контейнеровозом Ever Given

Суецький канал розширюють після інциденту з контейнеровозом Ever Given

Проєкт планують завершити не пізніше ніж за 24 місяці

Суецький канал розширюють після інциденту з контейнеровозом Ever Given
фото: REUTERS

Адміністрація Суецького каналу (SCA) планує розширити та поглибити південну ділянку водного шляху, після інциденту з контейнеровозом Ever Given, який наприкінці березня перекрив рух транспорту на шість днів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на голову управління Усаму Рабіа.

За планом на роботи знадобиться до 24 місяців. За цей час південну ділянку поглиблять на два метри (зараз там 20 м) і розширять ділянку завдовжки 30 км між містом Суец і Гірким озером на 40 м у східному напрямку. Друга смуга каналу, яка була відкрита у 2015 році на півночі від озера, буде розширена на 10 км на південь, щоб досягти загальної протяжності у 82 км.

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі заявив, що ідея розширити канал обговорювалася давно, але Ever Given дав чітко зрозуміти, що роботи необхідно починати негайно.

Нагадаємо: контейнеровоз Ever Given сів на мілину та перекрив Суецький канал 24 березня, ставши причиною затору для більш ніж 200 суден у Червоному морі. Кожна година простою Суецького каналу коштує $400 млн.

Власник Ever Given хоче компенсувати збитки за блокування Суецького каналу без суду.

Єгипет затримав контейнеровоз Ever Given та чекає відшкодувань в $1 млрд.

Щоденні збитки Єгипту через інцидент в Суецькому каналі оцінюються в $12-14 млн, а збитки завдані глобальній торгівлі – близько $10 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло