США виключили Xiaomi з державного чорного списку

США виключили Xiaomi з державного чорного списку

Американські інвестори знову можуть знову інвестувати в китайського техногіганта

США виключили Xiaomi з державного чорного списку
фото www.flickr.com/photos/aedsc67/15475343100

Міністерство оборони США оголосило про виключення китайської Xiaomi Corp з державного чорного списку. Як повідомляє Reuters, сторони домовились про врегулювання без подальшого оскарження в судах, поклавши край сварці між техногігантом і Вашингтоном.

Акції Xiaomi злетіли на понад 6% в Гонконгу після поширення новини.

Нагадаємо: раніше цього року Пентагон за підтримки адміністрації Трампа позначив технокомпанію як таку, що має зв'язки зі збройними силами Китаю і включив її в список, що обмежує інвестиції США в компанію. Аналогічні обмеження були введені ще проти низки китайських компаній.

Xiaomi перейшла в наступ, подавши позов проти уряду США, назвавши її внесення до чорного списку «незаконним і неконституційним».

У березні при новій адміністрації Джо Байдена федеральний суддя тимчасово заблокував внесення до чорного списку, пославшись на «глибоко помилкове» рішення американського уряду.

Незабаром після цієї перемоги агентство Reuters повідомило, що інші китайські фірми, внесені в той же чорний список, розглядають аналогічні позови.

Як відомо, місцевий конкурент Xiaomi в області смартфонів Huawei Technologies Co також був внесений до чорного списку експорту у 2019 році і позбавлений доступу до критично важливих технологій американського походження, що вплинуло на його здатність розробляти власні чипи і вихідні компоненти від зовнішніх постачальників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті