Частину рахунків «Укрзалізниці» вже розблокували – Юрик

Частину рахунків «Укрзалізниці» вже розблокували – Юрик

Арешт коштів відбувся через спробу стягнути кошти, які «УЗ» позичила у російського «Промінвестбанку»

Частину рахунків 	«Укрзалізниці» вже розблокували – Юрик
Фото: ukrinform.ua

Частину банківських рахунків АТ «Укрзалізниця» («УЗ») вже розблокували. Їх арештували в рамках спроби стягнути кошти перевізника, які «УЗ» позичила у 2011-2012 роках у російського «Промінвестбанку». Про це повідомив в.о. голови правління «УЗ» Іван Юрик в інтерв'ю для інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна».

«Ситуація дійсно серйозна, проте ми зараз її врегульовуємо... Арешт певних коштів на наших рахунках відбувся в рамках спроби стягнути борг, який запозичався «УЗ» в 2011-2012 роках в російського «Промінвестбанку». В лютому 2019 року цей банк відступив наш борг міжнародній небанківській установі», – розповів Юрик.

За його словами, «УЗ» не була стороною цієї угоди. Тому перевізник не може відповідати за юридичні ризики, які були в ній закладені.

Зараз тривають судові процеси щодо підтвердження дійсності цієї переуступки. Юрик пояснив, що існують чинні рішення судів, які забороняють стягувати цей борг до підтвердження належності нового кредитора. По завершенню судових процесів, компанія зможе фіналізувати угоду по реструктуризації заборгованості.

Раніше ЗМІ повідомили, що виконавча служба арештувала банківські рахунки «Укрзалізниці» з 6 травня за борги.

Цьогоріч «Укрзалізниця» повинна повернути майже $300 млн кредитів, у 2023 році – майже $600 млн. Про фінансовий стан «Укрзалізниці», швидкісні поїзди та грандіозні плани корейців в інтерв'ю для Mind розповів ексголова «Укрзалізниці» Володимир Жмак.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті