Стало відомо, що Білл Гейтс пішов із ради директорів Microsoft через роман зі співробітницею

Стало відомо, що Білл Гейтс пішов із ради директорів Microsoft через роман зі співробітницею

Гейтс сам подав у відставку ще до завершення розслідування

Стало відомо, що Білл Гейтс пішов із ради директорів Microsoft через роман зі співробітницею
фото Flickr

Члени ради директорів Microsoft Corp в 2020 році вирішили, що Біллу Гейтсу необхідно залишити керуючий орган через його давній роман зі співробітницею компанії, повідомляє The Wall Street Journal, на яку посилається Інтерфакс.

За інформацією джерел газети, рада директорів Microsoft наприкінці 2019 року найняла юридичну фірму для розслідування в зв'язку з листом інженера Microsoft, яка стверджувала, що у неї кілька років був роман з Гейтсом.

В ході розслідування деякі члени ради директорів визнали відносини Гейтса зі співробітницею неналежними. Вони не хотіли, щоб один з директорів компанії був замішаний в подібній історії після виникнення руху #MeToo, повідомили джерела.

Гейтс подав у відставку до завершення розслідування і до того, як рада директорів ухвалила офіційне рішення з цього питання, сказав один зі співрозмовників WSJ.

«Microsoft у другому півріччі 2019 року одержав лист, згідно з яким Білл Гейтс хотів вступити в інтимні стосунки зі співробітницею компанії в 2000-му році, – сказав представник Microsoft. – Комітет ради директорів вивчив проблему, найнявши сторонню юридичну фірму для проведення ретельного розслідування».

Прес-секретар Білла Гейтса, в свою чергу, зазначила, що рішення покинути раду директорів Microsoft не було пов'язано з цією справою. «За кілька років до цього Гейтс проявив інтерес до того, щоб витрачати більше часу на філантропію», – пояснила вона. При цьому прес-секретар визнала, чтоу Гейтса дійсно був роман близько 20 років тому, але зазначила, що він закінчився по-дружньому.

Гейтс пішов з ради директорів Microsoft 13 березня 2020 року – через три місяці після його переобрання. В офіційних документах і на своїй сторінці в LinkedIn мільярдер заявив, що хоче сфокусуватися на філантропії.

На початку травня цього року Білл Гейтс і його дружина Мелінда оголосили про розлучення. Пара познайомилася в 1987 році, коли Мелінда почала працювати в Microsoft менеджером з продукту, в шлюбі у них народилося троє дітей. Раніше WSJ повідомила, що Мелінда Гейтс з 2019 року консультувалася з кількома юридичними фірмами з приводу розлучення.

Подружжя не назвало причину розриву, але за інформацією WSJ, однією з причин могли стати зв'язки Гейтса зі скандально відомим фінансистом Джеффрі Епштейном, який помер в очікуванні суду за звинуваченнями в сексуальних злочинах щодо неповнолітніх. Прес-секретар Гейтса сказала, що той зустрічався з Епштейном в 2019 році для обговорення питань філантропії і пізніше жалкував про це.

Білл Гейтс очолював Microsoft до 2000 року. До 2006 він був головним архітектором програмного забезпечення компанії, а до 2014 року – головою ради директорів. В останні роки Гейтс входив до ради директорів і консультував главу Microsoft з технічних питань.

Більше про розлучення знаменитого подружжя – в матеріалі Mind «Зберегти своє: чи стане розлучення подружжя Гейтс найдорожчим в історії?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті