Новини медицини: вчені створили перший препарат для лікування Covid-19 в легенях

Новини медицини: вчені створили перший препарат для лікування Covid-19 в легенях

Він знищує 99,9% вірусів у заражених легенях

Новини медицини: вчені створили перший препарат для лікування Covid-19 в легенях
фото NEXU

Група австралійських і американських учених створила першу працюючу терапію Covid-19 – препарат з ліпідних наночастинок, націлених на РНК коронавірусу. У випробуваннях на мишах, заражених коронавірусом, препарат показав ефективність в 99,9%. Він не вимагає використання вакцин і виліковує вже хворий організм, пише TJournalз посиланням на cell.com.

Вчені працювали над препаратом із квітня 2020 року. Його основа – спеціальні наночастинки, покриті синтетичними жировими оболонками. Такі оболонки не взаємодіють з рідинами і клітинами організму. Вони надійно несуть в собі штучно створені гени – «патч», які ламають РНК коронавірусу.

Наночастинки легко проходять крізь оболонки клітин, в тому числі й клітин легенів. При зіткненні з вірусом ліпідна оболонка вводить у нього генетичний «патч» і повністю виводить із ладу – коронавірус не може проникати в клітини легенів і розмножуватися. Його «останки» швидко вимиваються з клітин і виводяться з організму. Хвороба, яку викликав коронавірус, припиняється.

Препарат успішно випробували на лабораторних мишах, заражених коронавірусом. Після тижневої терапії кількість екземплярів вірусу в їх легенях впала на 99,9%, при цьому клітини самих легень не постраждали.

 Якщо випробування на людях теж пройдуть успішно – терапію почнуть використовувати в 2023 році для лікування хворих на коронавірус.

Вчені сподіваються, що створена ними терапія дозволить звести смертність від Covid-19 до нуля. Вони відзначають, що препарат невибагливий: його можна місяць зберігати при кімнатній температурі, а при 4° C – цілий рік. Це допоможе охопити лікуванням віддалені райони і слабкорозвинені країни.

Нагадаємо, у ВООЗ попередили, що другий рік пандемії може стати більш смертоносним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті