Суд відмовив акціонерам двох банків у відшкодуванні збитку – НБУ

Суд відмовив акціонерам двох банків у відшкодуванні збитку – НБУ

Також суд закрив провадження за позовом ПАТ «Банк Велес» до Нацбанку, ФГВФО та Держказначейства

Суд відмовив акціонерам двох банків у відшкодуванні збитку – НБУ
Фото: bank.gov.ua

Господарський суд міста Києва відмовив акціонерам ліквідованих банків «Велес» та «Юнісон» у відшкодуванні збитку. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України (НБУ).

Зазначаться, що суд відхилив позов акціонера неплатоспроможного банку «Юнісон» – кіпрської компанії «Мелігант Груп ЛТД» до НБУ та Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) щодо стягнення майнової шкоди в розмірі 10,5 млн грн.

Таким чином, вимоги «Мелігант Груп ЛТД» були визнані безпідставними й необґрунтованими.

Також суд закрив провадження у справі за позовом ПАТ «Банк Велес» до Нацбанку, ФГВФО та Державної казначейської служби щодо стягнення майнової шкоди в розмірі 14,4 млн грн.

НБУ 10 грудня 2015 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ «Банк Велес» за систематичні порушення та ризикову діяльність у сфері фінмоніторингу. 

У листопаді 2019 року, керівник АТ «Банк Велес» через адвоката звернувся до суду від імені банку з позовом про стягнення шкоди з НБУ, ФГВФО та Державної казначейської служби України на суму 14,4 млн грн у зв’язку з невідновленням діяльності банку. 

Верховний Суд скасував рішення НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Велес», однак ліцензію йому не повернуть.

Шостий апеляційний адміністративний суд повністю задовольнив апеляційну скаргу Національного банку та скасував рішення суду першої інстанцій, яким було визнано незаконними рішення НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Юнісон». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло