Кабмін попросили розслідувати, чому ДАБІ дозволила забудувати висотками горіхові сади біля Феофанії

Кабмін попросили розслідувати, чому ДАБІ дозволила забудувати висотками горіхові сади біля Феофанії

ДАБІ при видачі дозволу на проведення будівельних робіт допустила порушення

Кабмін попросили розслідувати, чому ДАБІ дозволила забудувати висотками горіхові сади біля Феофанії
Фото: pixabay.com

Державне бюро розслідувань (ДБР) звернулося до Кабінету Міністрів (Кабмін) з проханням провести службове розслідування за фактом видачі Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАБІ) дозволу на будівництво комплексу житлових, громадських та комерційних будівель на ділянці державної власності площею 7,7 га по вулиці Академіка Лебедєва в Голосіївському районі Києва. Про це повідомляє «Київ Влада».

Згідно з повідомленням, на ділянці, поруч з парком «Феофанія» та Голосіївським лісом, розташовані унікальні горіхові сади Національної академії наук (НАН), за збереження яких багато років борються активісти.

Замовником будівництва та інвестором детального плану території (ДПТ) виступило ТОВ «Інтербуд-ТМ» – фірма з групи компаній «КСМ-Груп», яка будує ЖК «Кришталеві джерела».

Зазначається, що заступник начальника першого слідчого відділу в Києві територіального управління ДБР Ольга Іванець попросила Кабмін провести службове розслідування. Вона посилається на заяву про злочин, яке надійшло в ДБР від заступника голови ГО «Всеукраїнське об'єднання позаштатних інспекторів архітектурно-будівельного контролю».

Члени цієї громадської організації стверджують, що ДАБІ при видачі дозволу на проведення будівельних робіт допустила порушення. Відтак кількість запроєктованих будинків, поверховість та розміщення не відповідають ДПТ, не дотримані вимоги державних будівельних норм (ДБН), а також є невідповідності в проєктній документації.

Члени об'єднання вважають, що дозвіл на виконання будівельних робіт для цього об'єкта «свідчить про факт корупції з боку в.о. голови ДАБІ – Галіцина Сергія Володимировича; в.о. директора Департаменту дозвільних процедур ДАБІ – Агапіна Володимира Володимировича й головного інспектора будівельного нагляду ДАБІ – Філімонова Євгена Олександровича». Вони просять притягнути керівництво ДАБІ до відповідальності за такі дії.

Згідно з повідомленням, в заяві про злочин вказано помилковий номер дозволу на виконання будівельних робіт, у зв'язку з цим незрозуміло – чи зможуть в Кабміні почати службове розслідування на підставі заяви, в якому вказані неточні дані.

Як стало відомо, дозвіл для об'єкта зазначеного в заяві ДАБІ видала для замовника будівництва – ТОВ «Інтербуд-ТМ» 18.03.2021 року під №ІУ013210303816. Генпідрядником зазначено ТОВ «КСМ-Груп». Компанії не з першого разу вдалося отримати дозвіл на забудову ділянки, оскільки ДАБІ тричі відмовляла.

Причинами відмови називала відсутність дозволу центрального органу у сфері охорони культурної спадщини на проведення земляних робіт, а також невиконання ряду вимог ДБН, але в підсумку дозвіл ДАБІ видала.

Раніше повідомлялося, що ЖК «Кришталеві джерела» прийняті в експлуатацію з порушеннями. При цьому дані в порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва є неповними.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло