Шмигаль: Україна зацікавлена у розширенні співробітництва з Німеччиною в енергетичній сфері

Шмигаль: Україна зацікавлена у розширенні співробітництва з Німеччиною в енергетичній сфері

Пріоритетна мета України в енергетичній сфері — приєднання до ENTSO-E

Шмигаль: Україна зацікавлена у розширенні співробітництва з Німеччиною в енергетичній сфері

Україна зацікавлена в розширенні співробітництва з Німеччиною в енергетичній сфері. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль з представниками німецької влади на зустрічі з федеральним головою партії «Союз90/Зелені» Робертом Габеком, депутатом Європейського Парламенту Віолою Фон Крамон-Таубадель, депутатами Бундестагу Омід Нуріпур та Мануель Заррацін.

Прем’єр зауважив, що ФРН посідає перше місце серед торговельних партнерів України в ЄС. Він додав, що Україна прагне надалі використовувати спільний потенціал для розширення напрямків співробітництва та зміцнення двосторонніх відносин. Також, за словами голови уряду, Україна зацікавлена в розширенні співробітництва з Німеччиною в енергетичній сфері.

«Ми вже маємо суттєві напрацювання на цьому напрямі. У серпні минулого року Україна та Німеччина підписали спільну заяву про налагодження Енергетичного партнерства. Вона передбачає поглиблену взаємодію у сферах відновлювальної енергетики, енергоефективності, декарбонізації та зміни клімату, водневої економіки, трансформації вугільних регіонів», – зазначив Шмигаль.

Прем’єр відзначив, що Україна має 61 вугільний регіон, які залежать від монопідприємств. Він подякував Німеччині за допомогу в сприянні справедливій трансформації вугільних регіонів в Україні.

«Цього року ми започатковуємо два пілотних проєкти на шахтах. Ця реформа допоможе створити нові робочі місця та сприятиме декарбонізації. Україна твердо стоїть на засадах Європейського зеленого курсу», – підкреслив очільник Уряду.

Шмигаль також наголосив, що пріоритетна мета України в енергетичній сфері – приєднання до ENTSO-E. За його словами, синхронізація української енергетичної системи з європейською мережею у 2023 році – важливий крок для України, яким зараз Уряд активно займається.

Нагадаємо: енергосистему України мають інтегрувати з європейською у 2023 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло