«Винен у змінах клімату»: суд в Нідерландах зобов’язав Shell вдвічі скоротити викиди

«Винен у змінах клімату»: суд в Нідерландах зобов’язав Shell вдвічі скоротити викиди

Екологічна організація назвала це «історичною перемогою»

«Винен у змінах клімату»: суд в Нідерландах зобов’язав Shell вдвічі скоротити викиди
фото Shutterstock

Суд першої інстанції Гааги визнав, що Royal Dutch Shell несе часткову відповідальність за зміну клімату, і зобов'язав нафтову компанію скоротити обсяг шкідливих викидів на 45% до 2030 року, відштовхуючись від рівня 2019 року. Це відповідає вказівкам ООН, пише Коммерсантз посиланням на The Wall Street Journal.

Позивачами у цій справі виступали нідерландський підрозділ руху «Друзі Землі», близько 17 000 громадян і ще шість організацій, які вимагали, щоб «суд зобов'язав забруднюючу транснаціональну корпорацію виділяти менше CO2 заради збереження клімату».

 Сама організація назвала рішення суду Гааги «історичною перемогою»:

«Це монументальна перемога для нашої планети, для наших дітей і крок на шляху до придатного для життя майбутнього для всіх, – заявив Дональд Полс, директор нідерландського підрозділу «Друзів Землі». – Суддя не залишив місця для сумнівів: діяльність Shell викликає небезпечну зміну клімату, і компанія повинна негайно припинити свою руйнівну поведінку».

Компанія може оскаржити сьогоднішнє рішення суду. При цьому суддя не визначив, як саме Shell повинна виконувати його рішення і як суд буде відстежувати виконання його вимог.

Відзначимо, що Shell в лютому оновила свій план щодо зниження шкідливих викидів в атмосферу. Компанія збиралася прискорити цей процес і знизити обсяги викиду вуглекислого газу в атмосферу на 20% до 2030 року (в порівнянні з 2016 роком), на 45% – до 2035 року і на 100% – до 2050 року. Попередній план передбачав зниження викидів до 2050 року лише на 65%.

Нагадаємо, Shell інвестувала у виробника екологічно чистого авіаційного палива.

Також стало відомо, що Shell та підрозділ Mitsubishi забезпечуватимуть європейські підприємства Amazon чистою енергією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті