Економічний ефект від запровадження ринку землі до кінця року буде мінімальний – Лещенко

Економічний ефект від запровадження ринку землі до кінця року буде мінімальний – Лещенко

Міністр пояснив, що українські банки з іноземним капіталом не зможуть консолідувати землю

Економічний ефект від запровадження ринку землі до кінця року буде мінімальний – Лещенко
Міністр агрополітики Роман Лещенко
Фото: УНІАН

Міністр агрополітики Роман Лещенко заявив, що з точки зору економіки, ефект від запровадження ринку землі з 1 липня до кінця року буде мінімальний. Про це він повідомив у інтерв’ю LB.ua.

«Ми очікуємо для себе, що перші пів року, це буде так званий підготовчий період. Інституційна підготовка, правозастосовна практика, нотаріуси, реєстри. Тобто процес буде йти дуже плавно», – додав він.

Роман зазначив, що всі транзакції будуть відслідковуватися – хто купив, за скільки, в якому періоді, за які кошти.

«Ми зробили таким чином, що по іноземцях – на референдум, по юридичним особам – з 2024 року, і то не факт. Зараз зможуть купувати лише українці в обмеженнях до 100 гектарів» – зауважив міністр.

Лещенко пояснив, що транснаціональні компанії, агрохолдинги, українські банки з іноземним капіталом не зможуть вільно консолідувати земельні масиви.

«Фактично, коли нам говорять про те, що не можна землю продавати, то вона давно по схемах вся продається. Ми просто легалізуємо те, що і так існує. Але ми поставили обмеження», – додав він.

Цього тижня в Києві проходить форум «Україна-30. Земля», присвячений земельній реформі, до старту якої залишається трохи більше ніж місяць. Mind зібрав основні тези учасників форуму щодо перспектив земельного ринку.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації.

Верховна Рада (ВР) підтримала у другому читанні законопроєкт №2195, яким регулюється проведення електронних земельних аукціонів.

ВР на засіданні 28 квітня у другому читанні ухвалила закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації – він є ключовим для проведення земельної реформи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті