Бойовий дрон вперше вбив людину в автономному режимі – доповідь ООН

Бойовий дрон вперше вбив людину в автономному режимі – доповідь ООН

Турецький квадрокоптер Kargu-2 знищив живу ціль без втручання оператора в 2020 році

Бойовий дрон вперше вбив людину в автономному режимі – доповідь ООН
фото DR

Експертна група Ради Безпеки ООН щодо Лівії випустила звіт, згідно з яким в березні 2020 року бойовий квадрокоптер вперше ліквідував живу ціль в повністю автономному режимі, без втручання людини-оператора. Про це пише TJournalз посиланням на New York Post.

Імовірно, інцидент стався в ході зіткнень між урядовими силами Лівії і військовим угрупуванням на чолі з Халіфою Хафтаром, командувачем Лівійської національної армії. Квадрокоптери Kargu-2 працювали в «високоефективному» автономному режимі, який не вимагав втручання людини.

«Автономні бойові системи були запрограмовані на атаку цілей без необхідності передачі даних між оператором та квадрокоптером. По суті, це справжнє втілення принципу «вистрілив і забув», – йдеться у звіті експертної групи Ради Безпеки ООН по Лівії.

Спеціаліст Національного консорціуму з вивчення тероризму та антитерористичної політики Зак Калленборн вважає, що це перший в історії випадок повністю автономної атаки робота на людину, і це – «тривожна новина».

Калленборн вказує на можливі проблеми з розпізнаванням цілей – бортовий комп'ютер дрона може помилитися і атакувати мирних жителів.

Безпілотний квадрокоптер Kargu-2 турецької компанії STM надійшов на озброєння турецької та азербайджанської армій у 2020 році. Його можна використовувати проти рухомих і нерухомих цілей в ручному або автономному режимі. Kargu-2 несе в собі заряд вибухівки і врізається в ціль, знищуючи її разом із собою.

Нагадаємо, НАТО створив у Італії бойовий флот, що повністю складається з безпілотних дронів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло