Французькі слідчі почали допитувати екс-главу Nissan Карлоса Гона в Лівані

Французькі слідчі почали допитувати екс-главу Nissan Карлоса Гона в Лівані

Вперше Гон, звинувачений у розтраті коштів, має можливість висловити свою позицію, стверджують адвокати

Французькі слідчі почали допитувати екс-главу Nissan Карлоса Гона в Лівані
фото DR

У понеділок, 31 травня, група слідчих з Франції розпочала допитувати колишнього главу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона в рамках розслідування можливих зловживань. Допити проходять в Бейруті (Ліван), де Карлос Гон знаходиться з моменту його втечі з-під арешту в Японії, пише Коммерсант.

Нинішня судова сесія, в рамках якої допитують Карлоса Гона, триватиме до 4 червня.

Карлос Гон перебував під слідством у Японії з листопада 2018 року – тоді Nissan звинуватив голову ради директорів у фінансових махінаціях.

Пізніше до звинувачень приєдналися Renault і Mitsubishi.

У грудні 2019 року Карлос Гон втік з Японії, після чого звинуватив керівництво Nissan і японську прокуратуру в змові і заявив, що в Японії у нього не було шансів на справедливий суд і що він готовий постати перед таким судом.

«Це вперше, коли наш підзахисний може викласти свою позицію перед обличчям суддів у присутності своїх адвокатів і після підготовки свого захисту. Це перша можливість правосуддя для Карлоса Гона з моменту його безпідставного арешту в Японії», – заявив сьогодні один з адвокатів Гона Жан Тамале.

У Франції Карлоса Гона звинувачують в зловживанні ним своїм становищем і використання коштів Renault в особистих цілях: серед іншого – в проведенні в одному з палаців Версаля банкету на честь свого весілля і дня народження дружини.

Минулого року Карлос Гон заявив, що не може повернутися до Франції через можливі переслідування з боку японської влади, але готовий відповісти на всі питання слідства, перебуваючи в Бейруті.

Як повідомлялося, суд в Амстердамі зобов'язав Карлоса Гона повернути Nissan-Mitsubishi 5 млн євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло