Японські компанії-спонсори закликали відкласти Олімпійські ігри в Токіо

Японські компанії-спонсори закликали відкласти Олімпійські ігри в Токіо

47 японських компаній витратили на Олімпіаду вже більше $3 млрд

Японські компанії-спонсори закликали відкласти Олімпійські ігри в Токіо
фото DR

Японські компанії, які є спонсорами Олімпійських ігор в Токіо, просять організаторів Олімпіади відкласти її на кілька місяців, щоб більше людей змогло відвідати спортивні заходи, розповіли джерела газети Financial Times, на яку посилається Інтерфакс.

Представники ділових кіл Японії розходяться в думках про те, чи варто проводити Олімпіаду в цьому році, оскільки захворюваність на COVID-19 в країні залишається високою, а вакцинація просувається повільно. На даний момент принаймні одну дозу вакцини отримали лише 14 млн японців, що становить 11% населення країни.

Серед головних супротивників заходу – засновник SoftBank Group Масаесі Сон і головний виконавчий директор інтернет-компанії Rakuten Хіросі Мікітані.

Спонсори Олімпійських ігор опинилися в незручній ситуації, враховуючи, що більше 80% японців, згідно з опитуваннями громадської думки, виступають за перенесення або скасування заходу. В цілому 47 японських компаній витратили на Олімпіаду вже більше $3 млрд.

«Я не думаю, що наша пропозиція вплине на організаторів, оскільки вони, здається, сповнені рішучості почати змагання 24 липня. Проте з нашої точки зору, має сенс провести Олімпіаду тоді, коли більше людей буде вакциновано, погода стане більш прохолодною і, можливо, японці стануть менше противитися проведенню заходу», – сказав топ-менеджер однієї з компаній-спонсорів.

Олімпійський комітет Японії в квітні повідомив спонсорам, що рішення про те, чи варто допускати відвідувачів на змагання, буде прийнято в останній момент, можливо, 24 червня. При цьому багато хто зі спонсорів будували свої маркетингові кампанії навколо розіграшів безкоштовних квитків або рекламних акцій, які планували проводити безпосередньо на олімпійських майданчиках.

Компанії-спонсори вважають гроші, виділені на Олімпіаду, витраченими даремно, відзначають джерела FT. Однак вони вважають, що відстрочка проведення заходу і допуск на нього глядачів дозволили б їм трохи компенсувати витрати.

«Якби Олімпіада почалася на пару місяців пізніше, набагато більше людей було б вакциновано, невизначеність була б нижчою, і ми, як спонсор заходу, розглянули б можливість вкладення додаткових коштів», – зазначило одне з джерел.

Олімпійські ігри в Токіо мали пройти влітку 2020 року, проте через пандемію коронавірусу їх довелося перенести на нинішній рік. В результаті проведення Олімпіади заплановано на 23 липня – 8 серпня.

Раніше Олімпійський комітет постановив, що олімпіада в Токіо відбудеться навіть в умовах надзвичайного стану.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло