МАУ заявила, що не буде здійснювати рейси з Києва до Варшави, але причину назвала дивну
Насправді маршрут на Варшаву не вимагає значної корекції через заборону літати над Білоруссю

Найбільша авіакомпанія України МАУ заявила, що не буде відновлювати прямі рейси з Києва до Варшави з 18 червня, пояснивши таке рішення тим, що над територією Білорусі тепер літати заборонено.
«Причиною такого рішення стала ситуація, що виникла в зв'язку з необхідністю обльоту території Білорусі і наступним перерозподілом пасажиропотоків, що фіксуються МАУ на даному напрямку», – пояснили в авіакомпанії.
Портал avianews.comназиває таку причину досить дивною.
Якщо подивитися на карту, то можна побачити, що маршрут рейсу з Києва до Варшави пролягає практично по прямій без зальоту в повітряний простір Білорусі.
Зараз з аеропорту Бориспіль до Варшави літає польська авіакомпанія LOT (на скрін-шоті). За аналогічним маршрутом авіакомпанія літала і до санкцій проти Білорусі.

Також обліт Білорусі через заборону української влади ніяк не впливає на інші рейси МАУ, які авіакомпанія хотіла стикувати з маршрутом Київ-Варшава в аеропорту Бориспіль і вказувала в своєму офіційному повідомленні – це Харків, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Одеса, Кишинів, Івано -Франківськ, Херсон, Тбілісі, Батумі, Тель-Авів, Єреван, Стамбул, Дубай, Баку, Каїр.
Примітно, що МАУ при цьому продовжила виконувати рейси Київ-Вільнюс, на які дійсно вплинули санкції. Тривалість перельоту через обліт Білорусі, за оцінками авіакомпанії, збільшився в середньому на 40 хвилин.
Якщо маршрут Київ-Вільнюс безпосередньо через Білорусь має довжину 600 км, то при обльоті через Польщу – 1000 км.
Як відомо, уряд України з 26 травня заборонив авіакомпаніям України літати в міста Білорусі і транзитом через повітряний простір сусідньої держави. Одночасно з цим білоруським авіакомпаніям заборонили літати в аеропорти України, але дозволили продовжити транзитні польоти в треті країни.
29 травня влада України додатково заборонили транзит авіакомпаніям Білорусі через український повітряний простір.
Ці санкції набули чинності одночасно з аналогічною реакцією країн ЄС у відповідь на вимушену посадку літака Ryanair в Мінську 23 травня.
Білоруські диспетчери повідомили про можливе мінування цього літака, який здійснював внутрішній рейс у Шенгенській зоні з Афін до Вільнюса. Після посадки в Мінську виявилося, що повідомлення про мінування було фейковим. Справжньою метою виявився арешт одного з пасажирів – відомого опозиціонера і критика Олександра Лукашенка Романа Протасевича, колишнього редактора телеграм-каналу Nexta.
Як повідомлялося, Євросоюз офіційно заборонив білоруським авіакомпаніям літати над країнами блоку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].