Кримінальні авторитети та злодії в законі не контролюють митницю - Рябікін

Кримінальні авторитети та злодії в законі не контролюють митницю - Рябікін

Проте, через контроль над окремими людьми вони можуть реалізовувати та зловживати ситуаціями, які виникають при митному оформленні

Кримінальні авторитети та злодії в законі не контролюють митницю - Рябікін
Фото: Олександр Козаченко/Mind

Голова Державної митної служби (ДМС) Павло Рябікін заявив, що кримінальні авторитети та злодії в законі не контролюють митницю. Але через контроль над окремими людьми вони можуть реалізовувати та зловживати ситуаціями, які виникають при митному оформленні. Про це він зазначив у інтерв’ю Mind.

Рябкін вважає, що вони або змогли домовитися з митниками, або ввели своїх людей у митний персонал.

«Упевнений, сьогодні існує на рівні окремих постів і пунктів внутрішнього оформлення змова співробітників митниці та правоохоронних, силових структур. Тому контрабанда й корупція у сфері митних зловживань – речі нерозривно пов'язані, і останнім часом, на мій жаль, це носить масовий характер. Митні порушення відбуваються щодня у великій кількості», – сказав голова Держмитниці.

Посадовець зазначив, що вважає своїм завданням знайти спосіб змінити систему так, щоб вона стала резистентною до корупційних ризиків, а правопорушенням не залишилося місця.

Нагадаємо: понад 9 000 митників починаючи з 20 квітня пройдуть тестування з кваліфікації та благонадійності. Дисциплінарні процедури на митницях провели стосовно 200 осіб. Результати перевірки направлені в правоохоронні органи. 

Керівник Галицької митниці Андрій Колобродов підписав наказ про відкриття дисциплінарних проваджень та відсторонення від роботи 46 працівників через можливу причетність до корупції та контрабанди.

Інспектор Галицької митниці, який на посаді перебував 1,5 місяці, кожну зміну отримував від 60 000 грн хабарів. 

Державне бюро розслідувань викрило посадовців Волинської митниці Державної митної служби, які за неправомірну вигоду сприяли незаконному переміщенню вантажів через державний кордон без сплати митних платежів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті