ОНОВЛЕНО: Верховний Суд відмовив Ostchem у стягненні $300 млн з ОПЗ – голова ФДМУ

ОНОВЛЕНО: Верховний Суд відмовив Ostchem у стягненні $300 млн з ОПЗ – голова ФДМУ

Group DF, до якої входить Ostchem, здивована рішенням суду

ОНОВЛЕНО: Верховний Суд відмовив Ostchem у стягненні $300 млн з ОПЗ – голова ФДМУ
Фото: privatization.gov.ua

Верховний Суд задовольнив звернення ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) і Фонду державного майна України (ФДМУ) та відмовив компанії Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа у виконанні рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення понад $300 млн з ОПЗ за постачання газу. Про це повідомив голова ФДМУ Дмитро Сенниченко у бліцінтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Це остаточне рішення, яке не підлягає оскарженню. Крапка... Якщо коротко, то тепер Ostchem не зможе домогтися примусового списання $250 млн боргу з ОПЗ, а тим більше – претендувати на все підприємство», – заявив він.

Сенниченко уточнив, що претензії Ostchem щодо основного боргу становили $193 млн, ще $57 млн пені, а також $67,7 млн нарахованих відсотків. За його словами, подання Ostchem позовів в інших країнах теоретично можливе, однак на практиці безглузде.

«Домагатися стягнення боргу за рішенням арбітражу можна в тих країнах, де розміщується майно підприємства або його філії. Активи ОПЗ зосереджені в Україні й тепер захищені від такого сценарію», – пояснив він.

Голова ФДМУ зазначив, що це дуже важливе рішення для здійснення прозорої приватизації заводу, оскільки тепер будь-який потенційний покупець може бути впевнений, що його право власності на ОПЗ не зможуть оскаржити кредитори. У Фонді переконані, що таке рішення допоможе розширити пул потенційних покупців і підвищити вартість активу.

«Ми позбавили Ostchem можливості шантажу і будь-якого впливу на операційну діяльність ОПЗ, а значить, можливі переговори про реструктуризацію або інші угоди будуть виключно конструктивними. Новий власник зможе налагодити роботу заводу і дійти до такої угоди з Group DF, яка влаштує обидві сторони», – сказав Сенниченко.


Доповнено. Водночас у Group DF заявили, що здивовані рішенням суду.

«З подивом дізналися про рішення Касаційного цивільного суду, яким він відмовився визнати рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма. Це рішення не може не викликати подиву – як можна проігнорувати рішення міжнародного суду?» – прокоментував ситуацію керівник з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

Він додав, що юристи компанії очікують офіційного тексту рішення суду, перш ніж пропонувати якісь заходи у відповідь.

«Ми надамо свою заяву відразу після того, як ми отримаємо і вивчимо документ», – зазначив Арестархов.

Нагадаємо: у 2016 році Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма постановив стягнути з ОПЗ на користь Ostchem Holding Limited $250 млн за газ, який Ostchem поставляла на завод у 2013 році.

У травні 2017 року Апеляційний суд Одеської області підтвердив рішення про задоволення клопотання компанії Ostchem щодо реалізації рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з ОПЗ $193 млн боргу, беручи до уваги пеню і штрафи. У липні 2018 року Верховний Суд скасував ці рішення.

Київський апеляційний суд у травні 2019 року визнав і надав дозвіл на виконання рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення понад $250 млн з ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) на користь Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа за поставки газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті