Тарифи на комунальні послуги за рік зросли на 35% – Держстат

Тарифи на комунальні послуги за рік зросли на 35% – Держстат

Гаряча вода й опалення подорожчали на 4,8%

Тарифи на комунальні послуги за рік зросли на 35% – Держстат
Фото: УНІАН

Тарифи на житлово-комунальні послуги з травня 2020 року по травень 2021 року в Україні зросли на 35%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Тарифи на утримання та ремонт житла зросли на 6,7%, гарячу воду й опалення – 4,8%.

Зазначається, що середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ й інші види палива зросли на 3,9%. Натомість у річному вимірі найбільше ціни піднялися на природний газ (на 161%), електроенергію (36,6%) і каналізацію (17,5%).

Згідно з даними, у квітні українці сплатили за компослуги 22,7 млрд грн. При цьому, на кінець квітня 2021 року заборгованість населення за постачання природного газу становила 28,6 млрд грн, теплової енергії та гарячої води – 25,4 млрд грн, постачання і розподіл електроенергії – 7,6 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що за 2020 рік було відкрито 342 232 проваджень щодо українців, які не сплатили за комунальні послуги. Це на 50% більше, ніж роком раніше. Найбільше боргів українці мають перед підприємствами, що постачають тепло. 

Уряд та мери міст домовились, що вартість тепла та гарячої води для українців до кінця опалювального сезону не зросте. Сторони підписали відповідний Меморандум.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті