Новозеландський Окленд потіснив Відень і очолив список найкомфортніших міст світу

Новозеландський Окленд потіснив Відень і очолив список найкомфортніших міст світу

Експерти склали рейтинг найкращих у світі міст для проживання у 2021 році

Новозеландський Окленд потіснив Відень і очолив список найкомфортніших міст світу
фото www.flickr.com/photos/pedrosz/49166436101

Новозеландський Окленд отримав титул кращого міста світу за рівнем якості життя і очолив рейтинг аналітичного підрозділу британського журналу The EconomistEconomist Intelligence Unit (EIU).

До рейтингу увійшли 140 міст, які ранжуються за такими факторами, як стабільність, інфраструктура, освіта і доступ до медичного обслуговування. Однак вирішальним фактором для цьогорічного рейтингу стала пандемія коронавірусу.

Окленд очолив список, за ним слідують Осака в Японії, Аделаїда в Австралії, Веллінгтон в Новій Зеландії і столиця Японії Токіо. Замикають першу десятку Перт в Австралії, Цюріх і Женева у Швейцарії, Мельбурн і Брісбен в Австралії.

«Окленд увійшов в десятку кращих завдяки своєму успішному підходу до боротьби з пандемією COVID-19, який дозволив його спільноті залишатися відкритою, а місту – з високими показниками, – йдеться у звіті EIU. – Європейські міста показали особливо погані результати у випуску цього року. Вісім з десяти найбільш значних падінь рейтингу припадають на європейські міста».

Для прикладу, Відень, який очолював список з 2018 по 2020 рік, зараз знаходиться на 12-му місці. Але найбільш драматичним став занепад Гамбурга на півночі Німеччини – місто опустилося на 34 сходинки і зайняло 47-е місце.

«У містах по всьому світу жити зараз набагато менш приємно, ніж до початку пандемії, і ми бачимо, що такі регіони, як Європа, страждають особливо сильного», – йдеться в повідомленні EIU.

Зміни внизу рейтингу виявились не настільки значними.

У десятку найгірших міст світу для життя входять Лагос в Нігерії, Порт-Морсбі в Папуа-Новій Гвінеї, Дакка в Бангладеш, Алжир, Тріполі в Лівії, Карачі в Пакистані, Хараре в Зімбабве, Дуала в Камеруні і Каракас у Венесуелі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті