S&P покращило прогноз кредитного рейтингу «Укрзалізниці»

S&P покращило прогноз кредитного рейтингу «Укрзалізниці»

Позитивний прогноз говорить про потенціал для підвищення рейтингу після рефінансування боргу протягом року

S&P покращило прогноз кредитного рейтингу 	«Укрзалізниці»
Фото: УНІАН

Рейтингове агентство S&P змінило прогноз кредитного рейтингу АТ «Укрзалізниця» («УЗ») з «негативного» на «позитивний». Про це повідомляє пресслужба «Укрзалізниці».

В агентстві зазначають, що позитивний прогноз говорить про потенціал для підвищення кредитного рейтингу після рефінансування заборгованості, яка підлягає погашенню протягом найближчих 12 місяців, а також про виключення рейтингу зі списку CreditWatch. Останнє було індикатором очікування подальших кроків компанії з управління боргом.

«Це вказує на позитивний вплив на інвестиційну привабливість товариства нещодавньої транзакції з управління фінансовим боргом», – коментує пресслужба «УЗ».

У компанії нагадали, що наприкінці травня нацперевізник фіналізував угоду зі «Сбербанком» щодо часткової зміни графіка погашення заборгованості перед ним. Також «УЗ» покращила умови цих кредитів. У компанії пояснюють, що це збалансувало грошовий потік та навантаження на ліквідність товариства. Кредити від «Сбербанку» залучили українські залізниці при підготовці інфраструктури до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012».

У 2021 році «Укрзалізниця» повинна повернути майже $300 млн кредитів, у 2023 році – майже $600 млн. Про фінансовий стан «Укрзалізниці», швидкісні поїзди та грандіозні плани корейців в інтерв'ю для Mind розповів ексголова «Укрзалізниці» Володимир Жмак.

У квітні S&P Global Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг «Укрзалізниці». Водночас у Fitch Ratings вважають, що ліквідність «УЗ» не покриває обслуговування боргу у 2021 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті