Як віртуальна колекція на мільярд доларів від H&M може врятувати планету

Як віртуальна колекція на мільярд доларів від H&M може врятувати планету

Цифровий одяг було розроблено французьким креативним директором Полін Шарден

Этот материал также доступен на русском языке
Як віртуальна колекція на мільярд доларів від H&M може врятувати планету
фото: itc.ua

Шведи не втомлюються надихати. Бренд одягу H&M створив віртуальну модну колекцію «Колекція на мільярд доларів». Цей «мільярд» складається з 10 інновацій, які дадуть можливість вчасно досягти Цілей сталого розвитку до 2030 року, і заново збудувати індустрію моди. Звісно, цих 10 інновацій недостатньо, щоб врятувати планету. Але H&M впевнений, що всі вони грають важливу роль в необхідних перетвореннях. «Цією колекцією ми хочемо показати людям, що ще є час діяти, але це потрібно зробити сьогодні», – заявляє шведський бренд.

Цифровий одяг було розроблено французьким креативним директором Полін Шарден. Кожен предмет одягу з колекції є новаторською, відзначеною нагородою Global Change Award інновацією, яка може сформувати індустрію моди завтрашнього дня, якщо її повсюдно впровадити сьогодні. Цінник кожного предмета одягу відповідає тій підтримці, яка, за оцінками кожного стартапу, необхідна для створення великомасштабного впливу до 2030 року.

Як віртуальна колекція на мільярд доларів від H&M може врятувати планету

Серед інновацій – біоразкладна мембрана на мінеральній основі для верхнього одягу, яка дозволяє любителям активного відпочинку насолоджуватися природою, не завдаючи їй шкоди, з орієнтовною вартістю у $8 млн; еластична кропива для створення тканини, що нагадує льон, як екологічно чиста альтернатива звичайній білизні за $60 000.; джинси на замовлення з ідеальною посадкою, які використовуючи алгоритми сканування тіла, усувають необхідність в доопрацюванні, в додатковому інвентарі та скорочують відходи – $25 млн.

Всім відома технологія уловлювання вуглецю, який потім зберігається в геологічних породах. А стартап Fairbrics пропонує їх перетворювати в екологічно чисті гранули з поліестеру. Винайдене компанією перше синтетичне волокно з чистим позитивним впливом на клімат оцінюється в $6,5 млн. Впровадити веганську шкіру із залишків виноробства пропонує стартап Vegea лише за $600 000. А найдорожчою інновацією став підхід Reverse Resources, який пов'язав пропозицію з попитом, відстежуючи, відображаючи й продаючи залишки текстилю, щоб знизити потребу в первинних матеріалах: $120 млн.

«Вкрай важливо підтримувати стійкі інновації, якщо мода збирається перейти в більш стійку галузь. Колекція «Мільярд доларів» підкреслює цю невикористану можливість», – заявляє Карл-Йохан Перссон, член правління H&M Foundation і голова H&M Group.

Фонд H&M використовує співробітництво та інновації для вирішення найбільш актуальних проблем у світі. Щоб допомогти захистити добробут людства, фонд стимулює індустрію моди, щоб вона стала позитивною на планеті та прискорює розвиток інклюзивних спільнот. Проривні інновації й відкриття доступні для всіх, щоб їх можна було прийняти й масштабувати, аби зробити свій внесок у зміну системи.

Фонд підтримує інновації на початкових стадіях з 2015 року за допомогою премії Global Change Award, завдяки якій на сьогодні виділено в цілому 5 млн євро у вигляді грантів. З моменту створення проєкту було подано 20 000 заявок на участь. Стійка мода затребувана як ніколи, модні компанії трансформуються, а багато стартапи намагаються отримати необхідну підтримку, щоб довести свої ідеї до масштабів, необхідних для зміни індустрії моди за межами капсульних колекцій і пілотів, вважають в компанії.

«Тому у 2020 році ми переглянули нашу стратегію та ініціюємо проєкту, спрямовані на досягнення сприятливого для планети модного майбутнього і створення інклюзивних товариств для всіх», – йдеться на сторінці проєкту.
Колекція на мільярд доларів показує, як H&M Foundation допомагає зруйнувати традиційні системи завдяки несподіваній співпраці. Ми твердо переконані в тому, що краще за все домогтися змін, коли різноманітна група людей об'єднує зусилля для вирішення складних завдань.

«Ми працюємо з інноваторами вже багато років, і їх найбільшою перешкодою для реалізації ідей є фінансування і підтримка для створення масштабованих технологічних рішень. Їм також потрібні партнери – модні бренди й постачальники. За допомогою цієї кампанії ми хочемо підвищити обізнаність про вплив, який можуть надати стійкі інновації, якщо їм буде надана можливість рости. Разом ми можемо створити зрушення в індустрії моди, де сталий розвиток та інновації впроваджуються в якості практики за замовчуванням. Настав час», – коментує ініціативу Діана Аміні, глобальний менеджер Фонду H&M.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло