Фонд держмайна передає «Гостиний двір» у Києві до сфери управління Мінкультури

Фонд держмайна передає «Гостиний двір» у Києві до сфери управління Мінкультури

Після завершення передання розпочнеться розробка проєктно-кошторисної документації та перші протиаварійні роботи для збереження історичної будівлі

Фонд держмайна передає «Гостиний двір» у Києві до сфери управління Мінкультури
Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Фонд державного майна (ФДМУ) передає «Гостиний двір» у Києві до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі.

«Нарешті Фонд державного майна України передає «Гостиний двір» до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП – Mind). Вчора відбулося перше засідання комісії з питань передачі пам’ятки національного значення. До неї ввійшли представники МКІП, заповідника Софія Київська та ФДМУ. А сьогодні комісія оглянула об’єкт та ухвалила рішення, що передача «Гостиного двору» в управління МКІП відбудеться 29 червня», – написав Ткаченко.

За його словами, після завершення передання розпочнеться розробка проєктно-кошторисної документації та перші протиаварійні роботи для збереження історичної будівлі.

Нагадаємо: з 1994 року «Гостинний двір» загальною площею 9433 кв. м перебував у оренді «Укрреставрації». Строк оренди мав закінчитися у 2019 році.

У 2011 році прем’єр Микола Азаров постановою Кабміну виключив будівлі «Гостинного двору» зі списку пам’ятників архітектури. Цю постанову суд у 2015 році визнав незаконною та нечинною.

У лютому 2012 року Регіональне відділення Фонду держмайна по місту Києву надало згоду на проведення реконструкції «Гостинного двору». А виконком КМДА видав розпорядження, яким надав «Укрреставрації» право реконструювати будівлі «Гостинного двору» під торговельно-офісний центр.

У 2014–2016 роках суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. Станом на сьогодні «Гостинний двір» огороджений парканом. Будівля перебуває у стані незавершеного будівництва-реконструкції.

У травні 2018 року Верховний суд України санкціонував повернення споруди «Гостиного двору» на Контрактовій площі в Києві до державної власності. Таким чином було підтримано позицію регіонального відділення Фонду держмайна та залишено в силі постанову апеляційного господарського суду. 

Як писав Mind, наприкінці лютого 2018 року Київський апеляційний господарський суд повернув державі будівлю «Гостинного двору», що розташована на Контрактовій площі у Києві.

«Гостинний двір» остаточно перейшов у власність держави у січні 2019 року.

1 лютого 2021 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, щоб уряд невідкладно ухвалив рішення про передачу Гостиного двору громаді столиці.

11 лютого Київрада ухвалила звернення до Кабміну щодо невідкладної та безоплатної передачі Гостиного двору у комунальну власність територіальної громади міста Києва.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, МКІП не хоче віддавати Гостиний двір Києву, бо побоюється, що його на місці з’явиться черговий ТРЦ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті