Суд зупинив дію припису НАЗК щодо звільнення Вітренка з «Нафтогазу»

Суд зупинив дію припису НАЗК щодо звільнення Вітренка з «Нафтогазу»

Вжиття заходів забезпечення позову не є вирішенням публічно-правового спору по суті

Суд зупинив дію припису НАЗК щодо звільнення Вітренка з «Нафтогазу»
Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН

Окружний адмінсуд Києва (ОАСК) задовольнив заяву про забезпечення адміністративного позову прем'єра Дениса Шмигаля, зупинивши дію припису Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо Юрія Вітренка до набрання законної сили рішення у справі за позовом Шмигаля. Про це повідомляється на сайті ОАСК.

«Суд прийшов до висновку про обґрунтованість поданої заяви про забезпечення позову та, як наслідок, про наявність підстав та необхідність вжиття заходів її забезпечення, оскільки, їх невжиття може істотно ускладнити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав, або інтересів позивача», – йдеться у повідомленні.

При цьому, суд зазначає, що вжиття заходів забезпечення позову не є вирішенням публічно-правового спору по суті.

«Розгляд даної справи здійснюватиметься за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначено на 29 червня», – додали в суді.

Нагадаємо: 15 червня голова НАЗК оприлюднив припис, у якому йдеться про те, що розпорядження Кабінету міністрів про призначення колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК «Нафтогаз України» та контракт з ним мають скасувати як незаконні.

16 червня голова наглядової ради «Нафтогазу» ініціювала звільнення Вітренка через припис голови НАЗК. Однак Вітренко відмовився добровільно складати повноваження.

17 червня Шмигаль подав позов до суду щодо скасування припису НАЗК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті