Техас і Каліфорнію накрила «апокаліптична» спека, електромережі на межі колапсу

Техас і Каліфорнію накрила «апокаліптична» спека, електромережі на межі колапсу

Населення просять якомога рідше вмикати кондиціонери

Техас і Каліфорнію накрила «апокаліптична» спека, електромережі на межі колапсу
фото DR

У Каліфорнії і Техасі системи електропостачання опинилися на межі колапсу через екстремально спекотну погоду. Почалися лісові пожежі – пожежники намагаються взяти під контроль вогонь в Каліфорнії, пише Deutsche Welle.

Хвиля екстремальної спеки знову, як і в 2020 році, вдарила по південно-західній частині США. У суботу, 19 червня, стало відомо, що системи електропостачання в Каліфорнії і Техасі опинилися на межі колапсу через надзвичайно спекотну погоду.

Каліфорнійські постачальники електрики звернулися до населення з проханням економно витрачати енергію і рідше вмикати кондиціонери.

Як розповіла Reuters глава громадської організації Progress Arizona з міста Фінікс Емілі Кіркленд, в штаті Арізона запанувала «апокаліптична атмосфера з рекордною спекою і димом від лісових пожеж, який тягнеться над пустелею Сонора».

Національна метеорологічна служба США застерігає, що температура може перевищити +39 градусів за Цельсієм в п'яти штатах: Каліфорнії, Неваді, Юті, Арізоні і частині Колорадо.

У 2020 році в США відбулися спустошливі лісові пожежі, визнані найбільшими за площею в новітній історії. У Каліфорнії виник ефект оранжевого неба, закритого червонуватою імлою. Через це незвичайне явище освітлення доводилося вмикати навіть вдень, а в Сан-Франциско автомобілі рухалися з увімкеними фарами.

Як повідомлялося, втрати врожаю в Європі через спеку та посуху зросли втричі за останні 50 років.

Про те, як аномальні засухи впливають на агросектор у Східній Європі, в матеріалі Mind «Глобально спекотно: як агробізнесу працювати зі змінами клімату».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті